Kolejny sezon, kolejny zespół dla Michaela Beasleya. New York Knicks porozumieli się z wolnym agentem w sprawie rocznego kontraktu. Niski skrzydłowy dołączy do składu Jeffa Hornacka i będzie pomagał drużynie jako pragmatyczna opcja z ławki rezerwowych.

New York Knicks oficjalnie potwierdzili zakontraktowanie Michaela Beasleya. Zawodnik ostatni sezon spędził z Milwaukee Bucks jako opcja z ławki rezerwowych. W systemie Jasona Kidda był ofensywnym uderzeniem. B-Easy lubi odnajdywać się w sytuacjach, w których sam może rozwiązać dane posiadanie. Jest dobrym graczem w pojedynkach jeden na jeden, ale ma duże problemy z przystosowaniem się do konkretnego systemu.

Dlatego ma takie problemy ze znalezieniem dla siebie stałego miejsca. Wychowanek Kansas State podczas sezonu z Bucks notował na swoje konto średnio 9,4 punktu, 3,4 zbiórki trafiając 53,2 FG% i 41,9 3PT%. Jego rola w Nowym Jorku w dużej mierze zależy od tego, co zespół ostatecznie postanowi w sprawie Carmelo Anthony’ego. Ewentualny transfer lidera rotacji, otworzy dla Beasleya więcej minut. Niewykluczone, że właśnie to było główną motywacją gracza, by związać się z Knicks.

Po podpisaniu Rona Bakera drużynie z Big Apple nie zostały żadne wyjątki do wykorzystania, zatem Michael musiał się zgodzić na roczny kontrakt za minimalną kwotę. Dzięki temu jednak uniknie przenosin do Chin, które stały się popularnym kierunkiem dla zawodników pozbawionych szans w NBA. B-Easy się utrzymał, więc zobaczymy, jak sobie poradzi w drużynie Jeffa Hornacka. Knicks będą szóstą drużyną w 9-letniej karierze skrzydłowego.

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Celtics koncertowo ograli Sixers?


5 KOMENTARZE

  1. Hmmm pomału to wygląda jak zbieranina po to by coś tam pograć ale w rezultacie ukryć tankowanie… Szykuje się kolejny słaby sezon… Niech Melo wymienią za paczkę młodych graczy i postawią na rozwój…Bo to co od paru lat się tam dzieje to jakiś koszmar…

    • Potencjał miał jak przychodził do NBA! Dobry punktujący ale marny obrońca i jeszcze ta jego „młodzieńcza” głupota 🙁

  2. Beasley nadal ma swój zestaw zagrań i umiejętności, który może pomóc niejednej drużynie. Niestety Knicksom nic nie pomoże. Walka o 10 miejsce – to czeka ich w kolejnym sezonie i pewnie w kolejnym i kolejnym.

  3. Wzmocnienie fajnie ale nie na miarę potrzeb…Jeśli Kyrie Irving nie podąży w stronę NY to my kibice jesteśmy w czarnej d….powiem więcej nawet światełka nie widać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj