Giannis Antetokounmpo miał ostatnio konflikt z grecką federacją, ale wszystko wskazuje na to, że został on zażegnany. Lider Milwaukee Bucks wyraził swoją gotowość do gry w Mistrzostwach Świata razem z reprezentacją Grecji. Jego obecność na pewno doda imprezie kolorytu.


Przede wszystkim jednak cieszyć powinna się reprezentacja, która zyska potężne wsparcie. Giannis Antetokounmpo walczy w NBA o miano MVP, więc to obecnie jeden z czołowych koszykarzy na świecie. Grecja nie powinna lekceważyć tematu włączenia Antetokounmpo do składu, jeśli myśli o zrobieniu niespodzianki i walce z najlepszymi na świecie. Giannis swoimi umiejętnościami zapewni reprezentacji zupełnie nową jakość.

Antetokounmpo potwierdził w trakcie Weekendu Gwiazd, że weźmie udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Grecja wywalczyła już kwalifikacje do turnieju, w którym udział wezmą aż 32 reprezentacje z całego świata. Odbędzie się w Chinach. Pierwszy mecz zaplanowano na 31 sierpnia. Giannis zastrzegł jednak, że odpuści MŚ tylko jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości w kwestii jego zdrowia.

To właśnie zdrowie miało być powodem ostatnich problem Antetokounmpo i reprezentacji, gdy rzekomo Milwaukee Bucks naciskali, by Grek zrezygnował z gry na EuroBaskecie. Bucks uzasadnili to urazem, którego rzekomo nie mogli po prostu zlekceważyć. Strony najwyraźniej zapomniały o przykrościach i skupiają się na przyszłości. Giannis w tym sezonie notuje na swoje konto średnio 27,2 punktu, 12,7 zbiórki i 6 asyst trafiając 58,1 FG%.

NBA: Nowitzki pożegnał się z klasąSubscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz81
Tomasz81
18 lutego 2019 14:48

Nie kumam w nagłówku piszecie, że ANtek wyraził gotowość gry w reprezentacji a już dalej, że potwierdził iż weźmie udział ? Czyli gra czy nie gra czy może weźmie udział jako kibic ? 🙂

Andre3000
Andre3000
21 lutego 2019 14:35

Ostatnio jak grał, to akurat zrobił 2 razy błąd kroków w decydujących fragmentach.