MŚ: Jayson Tatum musi odpocząć

0
2495

Kontuzja, jakiej zawodnik Boston Celtics doznał w meczu Amerykanów z Turcją spowoduje, że Jayson Tatum nie zagra w dwóch kolejnych meczach reprezentacji. Amerykanie zapewnili już sobie awans, ale ich styl gry oraz skuteczność nadal pozostawia sporo do życzenia.


Dwa mecze i dwie wygrane reprezentacji USA, która w Chinach broni tytułu zdobytego w 2014 roku. Gregg Popovich zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko funkcjonuje tak, jak powinno i w starciach z mocniejszymi rywalami Amerykanie mogą mieć poważny problem i mniej szczęścia niż w wygranym spotkaniu z Turcją, w którym pokonali rywala dopiero po dogrywce. W tym spotkaniu stracili też Jaysona Tatuma.

Według najświeższych doniesień z obozu USA – zawodnik Boston Celtics skręcił lewą kostkę i opuści dwa kolejne mecze swojej drużyny. Amerykanie w ostatnim meczu pierwszej fazy zagrają z Japonią. Tatum kontuzji nabawił się w ostatnich sekundach dogrywki. Lekarze zalecili zawodnikowi minimum pięć dni przerwy. W poniedziałek przejdzie kolejne testy i nie jest powiedziane, że dostanie zielone światło do gry.

Japonia została już wyeliminowana, więc to mecz w gruncie rzeczy towarzyski. Dla Amerykanów jednak każda kolejna minuta wspólnie spędzona na parkiecie jest na wagę złota. Spotkanie z Turcją pokazało, że jeszcze wiele rzeczy nie funkcjonuje tak, jak powinno. Tatum przeciwko Turcji zanotował 11 punktów i 11 zbiórek. Zaraz po meczu dzwonił do trenera Brada Stevensa, by ten nie denerwował się jego stanem zdrowia.

NBA: “Play-offy? Musimy!”


Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments