MŚ – dzień 5: Komplet Polaków, świetny Facundo Campazzo

0
853

To ostatni dzień zmagań dla grup od A do D. Polacy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej zapewniając sobie awans do kolejnej fazy z kompletem wygranych. Portoryko z kolei wygrało rywalizację z Tunezją. Rosja przegrała z Argentyną po znakomitym spotkaniu Facundo Campazzo. Serbia z kolei rozbiła Włochów. 


ANGOLA – FILIPINY 84:81 

STATYSTYKI

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ – POLSKA 63:80

STATYSTYKI

MŚ: Trzeci mecz, trzecia wygrana! Polska z kompletem zwycięstw!

KOREA – NIGERA 66:108 

STATYSTYKI

PORTORYKO – TUNEZJA 67:64

STATYSTYKI 

– To wielka wygrana, bo Portoryko wróciło z dalekiej podróży i dzięki swojemu ogromnemu samozaparciu wywalczyło awans do kolejnej fazy rywalizacji na Mistrzostwach Świata. Tunezja prowadziła 5 punktami na 5 minut przed końcem spotkania. Run 7:2 pozwolił Portorykańczykom wrócić do meczu i na minutę przed końcem na tablicy wyników widniał remis.

– Przy stanie 64:64, Gary Browne rzucił trójkę, która na 5 sekund przed końcem dała jego reprezentacji prowadzenie. Do remisu próbował doprowadzić Makram Ben Romdhane, ale jego próba okazała się nieskuteczna i Tunezja przegrała walkę o awans. Najlepiej punktującym w Portoryko był znany z NBA Renaldo Balkman kończąc z 14 punktami i 9 zbiórkami.

WŁOCHY – SERBIA 77:92

STATYSTYKI

– Po wczorajszym meczu Amerykanów, można powiedzieć, że Serbowie wyrastają na główne kandydata do złota. Przeciwko Włochom zagrali kompleksowy mecz, ograniczając produktywność rywala na dystansie i skutecznie odcinając go pod koszem. Wygrali 32:14 w punktach spod kosza i 44:18 w punktach z ławki rezerwowych.

– To tylko potwierdza szeroki wachlarz możliwości, jakim Serbowie w tym momencie dysponują. Włosi, których przewaga opiera się w głównej mierze na grze indywidualnej gwiazd, zostali całkowicie przyparci do muru. 26 punktów i 8 zbiórek Danilo Gallinariego nie zrobiło żadnej różnicy. Znakomite zawody rozegrał Bogdan Bogdanovic kończąc z 31 oczkami (6/11 3PT), 4 zbiórkami i 5 asystami.

WENEZUELA – CHINY 72:59

STATYSTYKI

– To koniec walki o Igrzyska Olimpijskie dla reprezentacji Chin. Gospodarze w meczu o życie przegrali z Wenezuelą, która zbudowała przewagę w drugiej kwarcie i nie oddała jej do samego końca. 15 punktów i 8 asyst Heissler Guillent, który wyrasta na lidera swojej drużyny narodowej. Zatem Wenezuela z grupy A wychodzi jako druga.

ROSJA – ARGENTYNA 61:69

STATYSTYKI

– Z przegranym tego meczu mieliśmy zagrać pierwszy piątkowy mecz. Argentyna miała więcej jakości w ataku i szczelniej pilnowała swojego kosza i dzięki zwycięstwu wychodzi z grupy na 1. miejscu. To oznacza, że Rosja zagra z nami w piątek o godz. 10:00. To nie ta sam Sborna, co jeszcze kilka lat temu, nadal jednak bardzo groźna.

– Najlepszym graczem naszego kolejnego rywala był Andrej Zubkow notując 18 punktów, 7 zbiórek oraz 3 asysty. Rosjanie byli tylko 4/24 z dystansu, co podpowiada, do czego obrona Polaków może ich zmuszać. Zaraz po meczu z Rosją, przygotujemy się do starcia z Argentyną. W jej szeregach znakomite zawody rozgrywają Luis Scola i Facundo Campazzo. Ten drugi zanotował 21 oczek, 6 zbiórek i 7 asyst z Rosją.

HISZPANIA – IRAN 73:65

STATYSTYKI

MŚ: Polska gra w piątek z Rosją, a w niedzielę z Argentyną! (aktualizacja)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments