Tego się Gregg Popovich prawdopodobnie nie spodziewał. Zawodnik, który jeszcze niedawno wyrażał ogromną wdzięczność za szansę otrzymaną przez reprezentacje, ostatecznie do Chin nie pojedzie. De’Aaron Fox zrezygnował z udziału w Mistrzostwach Świata.


Decyzję zawodnik Sacramento Kings podjął na kilka godzin przed wylotem reprezentacji do Australii. De’Aaron Fox miał być obok Kemby Walkera główną opcją na pozycję numer jeden. W obwodzie czekał jeszcze Derrick WhiteSan Antonio Spurs, który zrobił na sztabie szkoleniowym USA ogromne wrażenie w trakcie pierwszych tygodni pracy reprezentacji. To on w zaistniałych okolicznościach Foxa zastąpi.

Fox podczas minionych tygodni również prezentował się bardzo dobrze. Jego szybkość wprawiała kolegów z reprezentacji w kompleksy. Miał dostać bardzo konkretne minuty już na turnieju w Chinach. W sparingu z Hiszpanią zagrał tylko 6 minut, zatem niewykluczone, że chodzi o sprawę przeciążeniową i Fox wyszedł z założenia, że znacznie lepiej będzie, jeśli odpocznie i przygotuje się do kolejnego sezonu w Sac-Town.

W drugim sezonie z Kings notował na swoje konto 17,3 punktu, 7,3 asysty i 3,8 zbiórki trafiając 45,8 FG% i 37,1 3PT%. Przed zespołem Luke’a Waltona kolejny rok walki o play-offy zachodniej konferencji. Fox wydawał się być podekscytowany pomysłem gry dla reprezentacji, ale najwyraźniej zmienił zdanie z myślą o swoim klubie. Szkoda, ale to nadal nie oznacza, że Amerykanie mają problem. White to inteligentny gracz, który powinien być konkretnym wsparciem z ławki.

SKŁAD USA, KTÓRY POJEDZIE DO AUSTRALII:

MŚ: Amerykanie ograli Hiszpanów. P.J. Tucker jedzie do domu
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Carter5
18 sierpnia 2019 09:05

Widocznie sezon NBA jest dla nich ważniejszy niż mistrzostwa świata i ok.Każdy ma swoje priorytety i każdy decyduje za siebie,Nie można mieć o to do nikogo pretensji.

Jerzu
Jerzu
18 sierpnia 2019 09:44

Słabe.

Manute
Manute
18 sierpnia 2019 11:25

Okręt tonie to się trzeba ewakuować.

Pipp33
Pipp33
18 sierpnia 2019 17:44

Mam nadzieję, że na Igrzyska wszyscy dezerterzy będą pominięci przy powołaniach.

NBA
NBA
18 sierpnia 2019 19:59
Odpowiedz  Pipp33

Dezerterzy?Bo chcą się przygotować do sezonu.śmieszne

mack
mack
18 sierpnia 2019 20:57

mam nadzieję, że pop będzie pamiętał o tym kto chciał grać na MŚ przy wyborze składu na IO

tłoknr1
tłoknr1
19 sierpnia 2019 09:21

to juz nie są nawet nastolatkowie to jakieś dzieci bez jakiegokolwiek charakteru , co muszą czuć goście z g leag i van gundy którzy wywalczyli ten awans , powinni jechać i choćby mieli odpaść w grupie to przynajmniej byli by to sportowcy

realista
realista
19 sierpnia 2019 15:49

Kolejny laluś, coś go lekko zabolało i od razu rezygnacja z gry w kadrze.
Wszystkie te gwiazdeczki w dupie mają swoją „ukochaną” ojczyznę.

Trzmielutek
Trzmielutek
20 sierpnia 2019 09:33

@realista
Otóź nie proszę pana. Zwróć uwagę jaki baner jest wywieszany pod kopułą hali zespołu, który wygrał NBA Playoffs. Wtedy zrozumiesz. Waga spraw jest diametralnie różna. Pozdrawiam