Zmiana czasu w Stanach Zjednoczonych wcześniej, niż w Europie, to dobra informacja dla osób, które chodzą późno spać. Przez najbliższe półtora tygodnia mecze NBA rozpoczynać się będą o godzinę wcześniej, niż przez cały sezon. Wszystko dlatego, że w Polsce zmiana czasu nastąpi dopiero w przyszły weekend (25/26 marca), a w USA doszło do niej w miniony weekend. Ma to też znaczenie nie tylko w soboty i niedziele, kiedy możemy oglądać mecze „bez zarywania nocy”. W tygodniu spotkania NBA zaczynają się teraz o północy, więc może jeśli ktoś chodzi późno spać, to skusi się na dwie kwarty przed snem?

Ta sytuacja powtarza się co roku. Zmiana czasu w Polsce i w Stanach Zjednoczonych jest w innym terminie. W USA nastąpiła w nocy z 11 na 12 marca, a u nas dojdzie do niej dopiero w nocy z 25 na 26 marca.

Dlatego przez dwa tygodnie mecze NBA będą się dla nas zaczynać o godzinę wcześniej, niż zwykle. W poprzednich latach był to przeważnie tydzień, czasem dwa, chociaż raz nawet zdarzyło się, że trzy!

Co nam to da? Mecze NBA w tym tygodniu oraz w przyszłym rozpoczynać się będą o północy. Może dla kogoś będzie miało to znaczenie?

Tak jak pisaliśmy wielokrotnie – najlepszym miejscem do sprawdzania rozpoczęcia godzin meczów jest aplikacja NBA w telefonie oraz strona ESPN – http://www.espn.com/nba/schedule – godziny meczów podawane są według strefy czasowej, w której się obecnie znajdujemy. Pamiętajcie, że na ESPN gospodarz jest jako drugi, ale też ważna rzecz, że jeśli mecz jest w nocy z czwartku na piątek o godz. 2:00, to na ESPN będzie on podany przy piątkowej rozpisce. Dlatego właśnie czasem wszyscy mylimy się co do dat, ponieważ na ESPN podawana jest data według naszego kalendarza. Więc jeśli mecz jest w czwartek w USA, to u nas po północy jest już piątek i dlatego możemy nam się ten terminarz czasem pomieszać.

Terminarz spotkań bez zarywania nocy na najbliższe dwa weekendy:

Sobota 18 marca

18:00 New York Knicks – Denver Nuggets

20:00 Los Angeles Clippers – Orlando Magic

Niedziela 19 marca

20:30 Brooklyn Nets – Denver Nuggets

20:30 Oklahoma City Thunder – Phoenix Suns

21:00 San Antonio Spurs – Atlanta Hawks

23:00 Detroit Pistons – Miami Heat

Sobota 25 marca

22:00 Atlanta Hawks – Indiana Pacers

Niedziela 26 marca

19:00 Charlotte Hornets – Dallas Mavericks

21:30 Los Angeles Lakers – Chicago Bulls

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments