Marcus Smart prezentuje dobrą i równą w tym sezonie, co potwierdzają nie tylko liczby, ale również jego koledzy z zespołu. Pochwał nie szczędził przede wszystkim Jayson Tatum.Związany od 2014 roku z Boston Celtics Smart notuje w tym sezonie bardzo solidne liczby. 11,6 punktu oraz 4,7 asysty na mecz. Wystąpił dotychczas w 29 spotkaniach i przebywa na parkiecie średnio ponad 30 minut. Warto podkreślić, że jednym z jego głównych zadań jest gra w defensywie.

Jego efektywność w grze obronnej potwierdza obecność w NBA All- Defensive Team 2019. Bardzo dynamiczny i inteligenty zawodnik, cechujący się również walecznością o każdą piłkę. Praca Smarta, którą wykonuje jako obrońca, jest bardzo wartościowa i sprzyjająca jego kolegom z zespołu. Zawodnicy pokroju Tatuma, czy Haywarda mogą skupić się bardziej na ataku, pamiętając również o pomocy w obronie.

Po ostatnim meczu, w którym Celtics pokonali Chicago Bulls wynikiem 113:101, Tatum bardzo chwalił Marcus Smarta za jego wkład w grę, twierdząc, że jest to najlepszy obrońca ligi.

Boston Celtics są aktualnie drugą drużyną konferencji wschodniej, tuż za Milwaukee Bucks. Po trzech porażkach z rzędu, wracają powoli do równej i wysokiej dyspozycji. Przyznawanie tytułu najlepszego obrońcy ligi przez swojego kolegę z drużyny, może zmotywować Smarta do jeszcze cięższej pracy. Czy ma on szansę, by znów znaleźć się wśród najlepszych obrońców, a może będzie tym najlepszym?


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dżejkob
Dżejkob
15 stycznia 2020 11:56

Jest jednym z trzech najlepszych obrońców…i nie miał bym nic przeciwko gdy by wygrał. Wolę takich plastrów , walczaków, jak Tucker, Smart czy PB niż Panów statystyka.