Reprezentacja Polski ma za sobą pierwsze dni zgrupowania w Wałbrzychu. Wśród powołanych jest oczywiście Łukasz Koszarek. Co rozgrywający mówi o treningach i atmosferze w drużynie?

Łukasz Koszarek przyzwyczaił kibiców do tego, że bardzo chętnie przyjeżdża na zgrupowania reprezentacji Polski. W ostatnich latach ciężko wyobrazić sobie biało-czerwoną drużynę bez zawodnika Stelmetu BC Zielona Góra. Nic więc dziwnego, że rozgrywający, który ma już za sobą 158 oficjalnych meczów w kadrze, jest też członkiem zespołu przygotowującego się do EuroBasketu 2017.

Dla mnie to już tradycja, że zaczynam sezon z reprezentacją. To również wyróżnienie, ciągle czuję dumę z tym związaną. Na pewno podczas pierwszych meczów u siebie, kiedy kibice przychodzą z wymalowanymi twarzami, człowiek czuje radość. Ciarki, szczególnie przy hymnie, można poczuć. Teraz jednak ciężko trenujemy, więc trudno o inne odczucie niż zmęczenie (śmiech) – mówi Łukasz Koszarek.

 

Treningi w reprezentacji nie należą do najłatwiejszych. Sesja wieczorna trwa zwykle łącznie około trzech godzin, a trenerzy w jej trakcie prezentują również analizę wideo i rozwiązania taktyczne.

To nie jest mój pierwszy obóz z trenerem Mikem Taylorem, więc wiedziałem jak to będzie wyglądało. Mentalnie byłem gotowy na długie treningi i na razie nie jest źle. Jeszcze aż tak nie narzekam (śmiech). Michał Ignerski powiedział kiedyś, że narzekam najbardziej ze wszystkich, więc staram się ze sobą walczyć. Póki co tutaj jeszcze zmęczenie nie wygrało – żartobliwe tłumaczy rozgrywający.

 

 

Jednym z najważniejszych elementów w budowaniu drużyny narodowej jest atmosfera. O ten aspekt dbają nie tylko poszczególni zawodnicy, ale przede wszystkim trener Mike Taylor.

Główną osobą w kadrze jest trener, który jest do wszystkich otwarty. Ze wszystkimi pogada, chce, aby każdy czuł się dobrze. To sprawia, że każdy w reprezentacji czuje się komfortowo. Każdy też walczy o swoje, ale w granicach rozsądku. Przez to mamy dobrą atmosferę, a zawodnicy traktują się bardzo dobrze – zauważa Koszarek.

Reprezentacja Polski już teraz zaprasza na swój pierwszy mecz towarzyski w tym sezonie. W piątek 28 lipca kadra zmierzy się z Czechami (INFORMACJA NA TEMAT BILETÓW).

 

Żródło: koszkadra.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments