Banvit Damiana Kuliga swoją przygodę z play-off zakończył w tym sezonie na etapie ćwierćfinału. A.J. Slaughter będzie walczył w półfinale ligi francuskiej, a Adam Łapeta ma szansę na brązowy medal na Litwie.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)

Drużyna Damiana Kuliga nie poradziła sobie w ćwierćfinale z Darussafaką Stambuł. Najpierw przegrała na wyjeździe 67:72 (4 punkty, 3 zbiórki i asysta Polaka), a później 70:74 przed własną publicznością (11 punktów, 5 zbiórek podkoszowego). To oznacza koniec sezonu reprezentanta Polski.

Adam Łapeta (Lietuvos Rytas Wilno, Litwa)

Lietuvos Rytas przegrał mecz nr 4 77:86 (bez minut Polaka) i tym samym to ekipa Lietkabelis Poniewież walczy w finale ligi litewskiej. Drużyna z Wilna ma jeszcze szansę na brązowe medale – w pierwszym spotkaniu wygrała z Neptunasem Kłajpeda 79:60 (2 punkty i 2 zbiórki w 7 minut gry środkowego).

A.J. Slaughter (Strasbourg IG, Francja)

Ekipa reprezentanta Polski podniosła się po porażce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Pau-Lacq-Orthez. Najpierw wygrała 83:68 (19 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty Slaughtera), a później 72:68 (6 punktów, 2 asysty i zbiórka rozgrywającego) i tym samym awansowała do półfinału. Tam zagra z ekipą ASVEL Lyon-Villeurbanne, która sensacyjnie wyeliminowała Monaco.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Reprezentant Polski nie wrócił jeszcze do gry po kontuzji. Jego Unicaja najpierw przegrała z Iberostarem Teneryfa 67:73, a później wygrała 71:61 i tym samym awansowała do półfinału, gdzie zagra z Realem Madryt.