Zobacz jak zmieniały się logotypy klubów NBA?

1
5514

Każdy zespół grający w NBA, ale też w innych ligach, jako jeden ze swoich znaków rozpoznawczych może uznać logo. Kluby, które istnieją już od wielu lat, na swojej drodze wielokrotnie edytowały lub całkowicie zmieniały kształt swojego logotypu. Jak to wyglądało w klubach w najlepszej lidze świata?


Logo to unikalna i charakterystyczna forma graficzna, dla przykładu napis, symbol. Jego głównym celem jest identyfikacja marki. Występuje na reklamach, w artykułach, jak w przypadku sportów, na przykład na strojach.

Głównym założeniem jest, by każdy identyfikował logo z daną organizacją, lecz służy ono również do promocji, a także do pokazania swojej indywidualności. W przypadku, gdy w lidze występuje 30 zespołów, każdy z nich musi być na swój sposób oryginalny. Wielu fanów pierwsze skojarzenie z daną drużyną ma w postaci logo na koszulce, czy czapce z daszkiem. Możemy zaobserwować częste zmiany w wyglądzie takich znaków rozpoznawczych, co w wielu przypadkach jest podyktowane aktualnymi trendami na świecie.

W NBA na przestrzeni wielu lat, prawie każdy zespół zmieniał swój znak identyfikacji. Jedynym wyjątkiem jest Chicago Bulls, których herb pozostaje niezmienny od lat siedemdziesiątych. Dla porównania, aktualne logo Washington Wizards, jest ich 14 typem logo, w całej historii organizacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments