Duże problemy ze wstrzeleniem się do kosza miał Tomasz Gielo. Jego skuteczność nie powala, podobnie jak forma całego zespołu, który jako jedyny w całej lidze nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa.

Tomasz Gielo na boisku spędził 13 minut, jednak nie próżnował i oddał w tym czasie 6 rzutów. Niestety, tylko jeden doszedł do celu i wliczając rzuty wolne, Polak zakończył mecz z dorobkiem 4 oczek.

Jouventut z Polakiem w składzie nie jest w najwyższej formie, a do tego naprzeciwko stanął zespół Baskonii, wicelider ligi. Gospodarze robili co mogli, ale to Baskonia wyjeżdża z Badalony z dwoma punktami. Kolejna przegrana Jouventutu oznacza bilans 0-5 i samodzielne okupowanie ostatniego miejsca w tabeli.

Linijka Gielo: 13 minut, 4 punkty (1/3 za 2, 0/3 za 3, 2/2 za 1), 2 zbiórki, asysta

Divina Seguros Joventut – Baskonia 83:90