Przed dwudziestu laty w każdy piątek o godzinie 16:00 wszyscy fani ligi NBA gromadzili się przed telwizorami. Włączając TVP2 słyszeliśmy słynne „hej tu NBA” i przez blisko godzinę oglądając retransmisję meczu mogliśmy uczestniczyć w cotygodniowym święcie dla kibica NBA. Nie inaczej było 12 stycznia 1996r., kiedy to retransmitowany był skrót meczu późniejszych finalistów sezonu 1995/1996. Dalszy ciąg wspomnień wydarzeń, którymi pasjonowaliśmy się ponad dwadzieścia lat temu.

10 stycznia 1996r. United Center, Chicago, Illinois

Seattle SuperSonicsChicago Bulls

Shawn Kemp, Hersey Hawkins, Nate McMillan, Gary Payton, Sam Perkins kontra Scottie Pippen, Michael Jordan, Dennis Rodman, Luc Longley, Ron Harper

komentarz Ryszard Łabędź i Włodzimierz Szaranowicz

autor: Andrzej Bies

 

[ot-video][/ot-video]

11 KOMENTARZE

 1. Jeszcze przed meczem patrząc na niektóre drużyny wiadomym jest że będzie ciężko. Chicago właśnie do takich ekip należało .Niestety w żadnej z obecnych drużyn nie widać tej zawziętości .

 2. Dzieci, pooglądajcie jak wyglądała najlepsza koszykówka w NBA. Jak wyglądała obrona… teraz, to ci zawodnicy, mogą jedynie ręcznik podawać tym twardzielom

  • Tamci Bulls gdyby się dziś spotkali z dzisiejszymi GSW czy Houston to 4-0 jak nic. Nie wyobrażam sobie jak Harden czy Klay poradzili by sobie z MJ czy to w obronie czy w ataku. Rodman zjada Greena. Pippen zjada Duranta. Harper niszczy i Currego i Paula.

  • Ustawienie MJ, Pippen, Rodman, Harper, Kukoc miażdżyło. Zarówno atak i obrona na poziomie mistrzowskim. Obecne drużyny załamały się przy takiej obronie. Ale szkoda, że Bulls tak zniszczyli Kukoca. W latach 88-92 najlepszy grajek Europy. Tyle tytułów Euroligi, mistrza Europy, nagród najlepszego gracza Europy, a przyjeżdża do nba i karzą mu przytyć 15-20 kg i dostosować się. W ogóle nie przypominał tego fenomenalnego gracza jakim był w Europie. Sądzę, że był prawie największy talent z Europy jaki pojawił się w nba. Może jedynie Nowitzki był lepszy. Zmarnowali potencjał Kukoca.
   Nie wiem czy znacie historię. Krause chciał Kukoca już sprowadzić do Bulls w 1991 roku, ale on się wtedy wycofał, bo chciał jeszcze 2 lata pograć w Europie. Pippen i Jordan byli wściekli na Krausego, że ich nie doceniał finansowo, a sprowadza gracza z Europy z dobrymi zarobkami. Podczas olimpiady w Barcelonie w meczu grupowym przeciw Chorwacji Jordan z Pippenem na zmianę kryli Kukoca i zniszczyli go totalnie, że nic nie mógł zrobić najlepszy gracz Europy.
   Barkley mówił, że grali przeciw niemu jakby chcieli go zabić. Czegoś takiego jeszcze nie widział. Po meczu mówili, że oni chcieli pokazać Krausemu co o nim sądzą i jego polityce transferowej. Defensywa totalna, bo gracza zupełnie wyłączyli. Jordan z Pippenem to byli najlepsi niscy defensorzy grający z tyłu w całej nba.

  • Kukoc był fenomenalny w Europie. To jednak taka druga liga przy NBA. Tak jak napisał Rafal- MJ i Pippen go zjedli jak chcieli. A MJ-a i Pippena nikt by nie zjadł choćby nie wiem jak chciał! GSW<CHI96?

  • Zjedli go, bo mogli sobie na to pozwolić. W przypadku drużyny, która by nie opierała całej ofensywy na talencie jednego zawodnika, musieliby czasami pomyśleć o wsparciu przy akcjach ofensywnych innych zawodników, a to dałoby więcej miejsca Kukocowi. Uwzięli się na młodego chłopaka z innego kraju bo czyli się zagrożeni jak małe dzieci. Pippen się obraził w sezonie 94/95 na cały świat jak trener ustawił akcje na zwycięstwo pod Kukoca. Ten fenomenalnie trafił, ale Pippen nawet mu nie pogratulował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj