Rozgrywający Milwaukee Bucks jest zaniepokojony tym, że za kilka dni niektóre obiekty sportowe w NBA pozostaną ponownie otwarte. Według Hilla liga podejmuje zbyt pochopne decyzje. W rozmowie z The Sporting News wyraził obawy, że koronawirus jest nadal zbyt rozpowszechniony, aby gracze mogli bezpiecznie wznowić treningi indywidualne.
-Życie jest ważniejsze od aspektu finansowego NBA – powiedział George Hill. –Oczywiście jako koszykarze chcemy dalej grać w tym sezonie. Jednak jeśli więcej ludzi będzie zagrożonych, nie przejmowałbym się tym sezonem. Życie ludzkie jest o wiele cenniejsze od tego, co my tutaj robimy. Gdyby sezon został zakończony, jako sportowiec byłbym zawiedziony, ale nie możemy nic z tym zrobić. Jeśli zagramy, bardzo bym się cieszył, że mógłbym wrócić na boisko. Ten sezon jest dla nas wyjątkowy i chciałbym to dokończyć – dodał.

Milwaukee Bucks są dodatkowo zmotywowani, aby uratować sezon 2019/2020. Zespół ze stanu Wisconsin z bilansem 53-12 znajduje się na szczycie konferencji wschodniej. Są jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa. Mimo wszystko George Hill wierzy, że kibice zrozumieją, jeśli NBA będzie musiała definitywnie zakończyć sezon.

Świat nie sprowadza się jedynie do fanów NBA – stwierdził. –Wiem, że dla naszych fanów ekscytujące będzie przywrócenie sezonu. Ale jeśli taki jest koszt naszego bezpieczeństwa i zdrowia to musimy zapytać: ,,Czy naprawdę warto? Czy warto za wszelką cenę się postawić, narażając przy tym rodzinę, dzieci aby zarobić kilka dolarów?” Dla mnie osobiście nie jest to najważniejsze. Nie dorastałem w bogatej rodzinie i nie określam swojego życia za pomocą pieniędzy. Swoje życie definiuję wokół szczęścia, bezpieczeństwa, możliwości cieszenia się nim – zakończył.


Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rza
Rza
27 kwietnia 2020 22:26

Świat nie sprowadza się jedynie do fanów NBA-lepiej tego nie mógł opisać.

Marcin
Marcin
28 kwietnia 2020 08:43

Kilka dolarów… napisał gość, który juz swoje miliony zarobił… Życie to nie tylko fani NBA, ale caly biznes, z którego utrzymują się setki tysięcy rodzin. Dla mnie mogą odwołać sezon, oglądam 1 mecz miesięcznie, ale niech murzyni w swoich palacykach z milionami na koncie nie mówią innym, co w życiu jest najważniejsze 😷