Tegoroczny EuroBasket zbliża się wielkimi krokami, a kolejni koszykarze NBA zgłaszają gotowość do reprezentowania swoich krajów na Mistrzostwach Europy. Wśród nich znaleźć może się również Giannis Antetokoumnpo, przed którym ostateczna decyzja.

Tegoroczny EuroBasket będzie już 41. edycją w historii turnieju. Grecja rywalizować będzie w grupie C, która swoje mecze rozegra w Mediolanie. W pierwszej fazie rywalizacji zmierzy się z Włochami, Chorwacją, Wielką Brytanią, Estonią i Ukrainą. Z grupy wyjdą cztery najlepsze zespoły, jednak trzeba przyznać, że Grecy nie mieli szczęścia w losowaniu. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli chcą oni liczyć się w turnieju, potrzebują Giannisa w składzie.

Rozmowy na temat występu zawodnika Bucks w tegorocznej imprezie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. W marcu do Milwaukee przyleciał menadżer kadry Nikos Zisis, aby porozmawiać z Giannisem i jego bratem Thanasisem na temat ich zapatrywań na tegoroczne lato. Kalendarz bowiem, jak co roku, jest napięty. EuroBasket rozgrywać się będzie w dniach 1-18 września, a sezon NBA rozpoczyna się już w połowie października. Jeżeli dodamy do tego obóz przygotowawczy kadry oraz Bucks, wygląda na to, że sezon 2022-23 bracia Antetokounmpo rozpoczęliby już w połowie sierpnia.

Z podróży do Milwaukee wynieśliśmy przekonanie, że Giannis naprawdę chciałby zagrać latem w reprezentacji. Przedłużenie rozgrywek NBA nie wpłynęłoby na jego decyzję. Nawet gdyby został mistrzem, chętnie by dla nas zagrał – przyznał Zisis w wywiadzie dla telewizji ERT. – Czekamy na jego odpoczynek, a następnie zorganizujemy kolejne spotkanie, aby potwierdzić jego dostępność – dodał.

Wygląda więc no to, że zobaczymy 27-latka w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Giannis ma już w swoim CV występy w Mistrzostwach Świata 2014 i 2019, Mistrzostwach Europy 2015 i Kwalifikacjach Olimpijskich 2016.

EuroBasket 2022 odbędzie się w dniach 1-18 września. Polska zagra w grupie D, która swoje mecze rozgrywać będzie w Czechach.

Pierwszy mecz Biało-Czerwoni zagrają 2 września w Pradze z gospodarzami – reprezentacją Czech.

Gospodarzami innych grup będą Niemcy, Gruzja i Włochy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj