Polski Cukier Toru艅 pokona艂 w Gdyni Asseco 87:69 w niedzielnym spotkaniu telewizyjnym Energa Basket Ligi.

Asseco Gdynia – Polski Cukier Toru艅 69:87

Pocz膮tek spotkania by艂 wyr贸wnany, a obie ekipy zdobywa艂y punkty g艂贸wnie z dystansu. Po tr贸jce Glenna Coseya go艣cie mieli sze艣膰 punkt贸w przewagi. Asseco odrabia艂o straty przede wszystkim rzutami wolnymi, ale Polski Cukier nie pozwala艂 na zbyt wiele. Torunianie po 10 minutach wygrywali 21:16. Zaraz na pocz膮tku drugiej kwarty ekipa trenera Przemys艂awa Frasunkiewicza odrobi艂a straty i wysz艂a nawet na prowadzenie. P贸藕niej 艣wietny by艂 r贸wnie偶 Przemys艂aw 呕o艂nierewicz, ale dzi臋ki trafieniu D.J. Newbilla to go艣cie po pierwszej po艂owie mieli dwa punkty przewagi.

Trzeci膮 kwart臋 Polski Cukier rozpocz膮艂 od 艣wietnej serii 11:0, a gospodarze przez blisko pi臋膰 minut nie potrafili zdoby膰 punkt贸w. To pozwala艂o ekipie trenera Dejana Mihevca obj膮膰 kontrol臋 nad tym meczem. W pewnym momencie mia艂a nawet 15 punkt贸w przewagi. Asseco potrafi艂o jeszcze zmniejszy膰 straty, ale po 30 minutach by艂o 60:53. W czwartej kwarcie go艣cie znowu odskakiwali, a po dobitce Cheikha Mbodja znowu prowadzili 15 punktami. Tego ju偶 gdynianie nie byli w stanie odrobi膰. Ostatecznie torunianie zwyci臋偶yli 87:69.

Cheikh Mbodj zanotowa艂 dla go艣ci 19 punkt贸w i 10 zbi贸rek. Przemys艂aw 呕o艂nierewicz zdoby艂 16 punkt贸w, 6 zbi贸rek i 4 asysty.

藕r贸d艂o: plk.pl