Po 10 latach przerwy czarno-zielone barwy PGE Turowa ponownie przywdzieje Robert Skibniewski. Klub ze Zgorzelca wypożyczył doświadczonego rozgrywającego z zespołu GTK Gliwice.


Robert Skibniewski rozpoczął bieżący sezon w beniaminku EBL, GTK Gliwice. W zespole prowadzonym przez trenera Pawła Turkiewicza spędzał na parkiecie średnio 20 minut i w tym czasie notował na swoim koncie 5,2 punktu, 4,2 asysty i 2,3 zbiórki. Utytułowany polski rozgrywający znany jest ze swoich ambicji oraz chęci rywalizacji o wysokie cele, a właśnie na to pozwoli mu wypożyczenie do PGE Turowa Zgorzelec, który z bilansem 13-10 walczy o awans do fazy play-off.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w najważniejszej części sezonu dołącza do nas doświadczony gracz z wysokim koszykarskim IQ. Robert Skibniewski naprawdę potrafi zorganizować grę i wykorzystać możliwości pozostałych graczy swoimi podaniami. Może także rozciągać defensywę rzutami i sprawiać niemałe problemy obrońcom – mówi o nowym zawodniku PGE Turowa trener Michael Claxton.

Dla Roberta Skibniewskiego nie będzie to pierwsza przygoda z drużyną z przygranicznego miasta. Popularny Skiba reprezentował już czarno-zielone barwy w sezonie 2007/2008. Choć na parkiecie spędzał wówczas średnio tylko po 9 minut, a pierwsze skrzypce na jego pozycji odgrywał Andres Rodriguez, to Polak wielokrotnie pozytywnie wypowiadał się o czasie spędzonym w Zgorzelcu oraz o współpracy z trenerem Saso Filipovskim. To właśnie z PGE Turowem zdobył jeden ze swoich trzech srebrnych medali. Dwa pozostałe dopisał do dorobku podczas gry w Śląsku i czeskim BK Prostejov.

Robert wzmocni naszą rotację, która będzie szersza poprzez dodanie do niej polskiego rozgrywającego Ma umiejętności by liderować zespołowi i liczę, że zapewni to przywództwo, z którego wszyscy skorzystamy w walce o play-off – dodaje trener Michael Claxton.

Skiba jest doświadczonym zawodnikiem, który przede wszystkim gra pod zespół. Dobrze organizuje atak i zawsze rozumiał system gry. To mądry gracz, który fajnie uzupełni skład, pomoże Rodowi Camphorowi na rozegraniu i będzie wsparciem dla zespołu w tym najważniejszym dla nas momencie – wymienia zalety Skibniewskiego Bartosz Bochno.

źródło: PGE Turów


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szaman Ze Wschodu
Szaman Ze Wschodu
27 lutego 2018 18:28

Klepacz w poprzek boiska.