Krośnieński klub podpisał umowę z nowym szkoleniowcem, którym został Mariusz Niedbalski, trener, który w ostatnich dwóch latach zajmował się szkoleniem młodzieży w SMS Władysławowo.

W zakończonym niedawno sezonie w roli szkoleniowca Miasta Szkła Krosno początkowo występował Michał Baran, ale ten rozstał się z klubem wraz z końcem listopada zeszłego roku. Miejsce trenera, który wprowadził krośnian do EBL, zajął jego dotychczasowy asystent, Kamil Piechucki. Miasto Szkła nie było już rewelacją Energa Basket Ligi, jak miało to miejsce rok wcześniej – podkarpacki zespól z bilansem 8-24 zakończył rozgrywki na 15. miejscu w tabeli. Władze klubu ogłosiły poszukiwania trenera niedługo po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Wybór padł na Mariusza Niedbalskiego.

Nowy trener Miasta Szkła to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, trener I klasy, który ukończył pierwszą edycję Szkoły Trenerów PZKosz. W przeszłości zawodnik drużyny Stal Bobrek Bytom, z którą zdobył srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów. Pracę trenerską zaczynał z drużynami młodzieżowymi w klubie MOSM Bytom oraz śląskimi klubami I i II ligi (MKKS Bobry Zabrze, GKS Tychy, KK Bytom). Kilka sezonów spędził w czołowych klubach PLK (jako asystent oraz pierwszy szkoleniowiec), Turowie Zgorzelec, Anwilu Włocławek oraz Treflu Sopot. Z tym ostatnim, w 2013 roku zdobył Puchar Polski. Rok później jako asystent Dariusa Maskoliunasa wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów. W 2015 roku, już jako pierwszy szkoleniowiec wprowadził drużynę Trefla do fazy play-off. W kwietniu 2016 roku Polski Związek Koszykówki mianował Mariusza Niedbalskiego trenerem w SMS PZKosz Władysławowo

Mariusz Niedbalski posiada również duże doświadczenie w pracy z reprezentacjami młodzieżowymi (U-16, U-18, U-20). Od 2012 roku prowadził męska kadrę U-20, z którą w 2013 roku wygrał Mistrzostwa Europy Dywizji B. Rok później zajął 9. miejsce w elicie drużyn kategorii wiekowej U-20.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj