King Szczecin poinformował, że kontrakt z zespołem przedłużył rozgrywający Martynas Paliukenas. Jego poprzednim klubem była Polpharma Starogard Gdański, w której także współpracował z trenerem Mindaugasem Budzinauskasem.

Jestem bardzo zadowolony, że po wakacjach po raz kolejny zagram dla tego zespołu, miasta i dla tych kibiców! King to klub na wysokim i bardzo profesjonalnym poziomie. Nie mogę się doczekać nowego sezonu. Dla mnie to wielka przyjemność żyć w Szczecinie i grać dla niego. King ma wspaniałych kibiców i mam nadzieję, że na trybunach będzie ich coraz więcej. Możecie być pewni, że nasz zespół zostawi serce i zdrowie na parkiecie. Z waszym dopingiem możemy zdziałać cuda. Nie mogę się doczekać, aby znów Was zobaczyć! – mówi Paliukenas, litewski zawodnik Kinga Szczecin.

W sezonie 2017/2018 Paliukenas wystąpił w 34 meczach Wilków Morskich. Na parkiecie spędzał średnio 24 minuty. W tym czasie notował 8 punktów, 3 asysty, 3 zbiórki i 2 przechwyty na mecz. Jego przydatności dla zespołu nie oddają żadne statystyki. Paliukenas świetnie czyta grę, jest niesamowicie energiczny, zrobił duży postęp w ataku (rekord zdobyczy punktowej, to 19 oczek vs Miasto Szkła Krosno), a jego specjalnością są przechwyty i obrona (6 przechwytów zanotował vs Miasto Szkła Krosno). Paliukenas potrafi też kreować grę kolegów (notował 8 asyst vs Legia Warszawa w sezonie 2017/2018).

Naszym priorytetem, tak jak mówiliśmy wcześniej, jest pozostawić, jak najwięcej zawodników, którzy grali w Kingu Szczecin w minionym sezonie. Z Martynasem bardzo szybko udało nam się znaleźć porozumienie, bo on chciał zostać w naszym zespole, a my chcieliśmy przedłużyć z nim umowę. To jeden z najważniejszych koszykarzy zeszłego sezonu. Martynas zrobił duży postęp, a w nadchodzących rozgrywkach rozwinie się jeszcze bardziej. Liczymy na niego – opowiada Mindaugas Budzinauskas, trener Kinga Szczecin.

źródło: kingwilki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj