Stołeczny klub związał się umową z amerykańskim skrzydłowym Omarem Prewittem. Zawodnik ma już za sobą rok gry w Europie.

Omar Prewitt, to absolwent college’u William & Mary Tribe. W sezonie 2016/17, gdy pełnił rolę seniora, rozegrał 30 spotkań, a jego statystyki kształtowały się na poziomie średniej 15.5 punktów, 6.2 zbiórek, 3.2 asysty w ciągu 31 minut spędzanych na boisku

Amerykanin w minionym sezonie reprezentował barwy litewskiego Siauliai oraz greckiego Arisu Saloniki. W litewskiej LKL zawodnik zagrał 14 razy, spędzając na parkiecie zazwyczaj 20 minut. W tym czasie Amerykanin zdobywał średnio 8.5 punktów, 3.2 zbiórek oraz 1.4 asysty. Siaulai rywalizował nie tylko w krajowej lidze – klub brał również udział w Lidze Bałtyckiej w której Omar Prewitt miał okazję wystąpić ośmiokrotnie (śr. 20 min, 9.3 punktów, 4.6 zbiórek i dwie asysty). 28 grudnia zeszłego roku zawodnik zdecydował się na przenosiny do Arisu Saloniki. W lidze greckiej rozegrał 15 spotkań w których zapisywał na swoim koncie średnią niemal 13 minut gry, 5.4 punktów oraz 2.9 zbiórek. Aris rywalizował również w Lidze Mistrzów, tam Prewitt w pięciu meczach notował średnią 7.6 punktów, 2 zbiórek i 1.4 asyst w ciągu niemal 17 minut gry jakie otrzymywał od trenera.

Amerykanin dołączył do swojego nowego zespołu, szansę na debiut będzie miał już w najbliższy weekend podczas turnieju towarzyskiego w Starogardzie Gdańskim.