Anwil Włocławek poinformował, że do składu dołączy dwóch nowych zawodników. Będą to Jakub Wojciechowski oraz Mario Ihring, którzy do Anwilu przeniosą się z włoskiego Betalandu Capo d’Orlando.


Jakub Wojciechowski (28 lat, 213 cm) to obecny reprezentant Polski. Bieżący sezon rozpoczynał we włoskim Betalandzie, gdzie był jednym z liderów zespołu. Polak miał okazję grać na dwóch frontach. W lidze włoskiej, gdzie notował średnio 8,9 punktu i 6,1 zbiórki w ciągu 21 minut oraz w Lidze Mistrzów, gdzie jego średnie wynosiły 10,2 punktu i 4,3 zbiórki również w ciągu 21 minut. Kontrakt został podpisany do końca obecnych rozgrywek, a zawodnik zadebiutuje już w najbliższym meczu, w którym Anwil zmierzy się z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Kuba to center, który jest atletyczny oraz sprawny, więc może grać agresywnie przy obronie akcji pick and roll. To dla nas bardzo istotne. W ataku zaś będziemy mogli wykorzystać go jako „stretch five”, czyli centra, który rozciąga grę. Liczę też, że gdy będzie kryty przez niższe czwórki, będziemy mieć korzyść dzięki jego gabarytom i grze tyłem do kosza – mówi Igor Milicić, trener Anwilu.

Mario Ihring (20 lat, 192 cm) także jest reprezentantem swojego kraju – Słowacji. Zawodnik jako młody chłopak podpisał długoletni kontrakt z włoskim Betalandem, a do Włocławka przeniesie się jedynie na wypożyczenie. Podobnie jak Wojciechowski Słowak grał w tym sezonie na dwóch frontach. We włoskiej ekstraklasie spędzał na parkiecie średnio 12 minut i notował 2,8 punktu i 1,1 asysty. W Lidze Mistrzów natomiast jego średnie wynosiły 4,9 punktu, 2,3 asysty i 2,1 zbiórki w 19 minut. Rozgrywający także będzie dostępny w spotkaniu z BM Slam Stalą.

Mario to młody, perspektywiczny zawodnik, który pomoże nam w rotacji na pozycji numer jeden i zabezpieczy nas na wypadek różnych ewentualności. My z kolei będziemy mogli przetestować go w kontekście ewentualnej przyszłości. To młody gracz, więc w jego grze widać jeszcze tę nutkę szaleństwa, ale na pewno ma wielki talent – tłumaczy Igor Milicić.

źródło: Anwil Włocławek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj