Gwiazdor New York Knicks Carmelo Anthony wie, że aby Knicks znów mogli liczyć się w walce o najwyższe cele, muszą bardzo intensywnie przepracować najbliższy okres posezonowy.

Melo odbył niedawno rozmowę z Philem Jacksonem, z której nie krył zadowolenia. Skrzydłowy cały czas ma jednak obawy dotyczące decyzji personalnych jakie podejmie zarząd.

Piłka jest po ich stronie – powiedział Anthony w rozmowie z Ianem Begley’em z ESPN. Mają możliwość, aby dokonać czegoś, co pomoże całemu klubowi. Muszą coś zrobić. Teraz będzie na to czas. – kontynuuje Melo.

Zawodnik Knicks odniósł się również do swojej rozmowy z Jacksonem: Dostałem odpowiedzi na kilka pytań, które mnie nurtowały. Byłą to rozmowa inna niż wszystkie inne konwersacje, które odbyliśmy, bardziej otwarta, polegająca na dialogu. Pytania były proste, standardowe. Takie, które możesz bez skrępowania zadawać.

Z rekordem 28-40, Knicks od play-off dzieli siedem wygranych i bardzo prawdopodobne jest, że i w tym roku ich tam nie zobaczymy. Zespół z Nowego Jorku będzie miał przynajmniej 18 milionów dolarów wolnych, aby sprowadzić do siebie ciekawe nazwisko. Na maksymalny kontrakt nie wystarczy, ale pułap wynagrodzeń może ulec zmianie i ostatecznie osiągnąć astronomiczne 108 milionów.

Jednak reszta liga również będzie miała wystarczająco pieniędzy, aby konkurować z Knicks. To będzie trochę jak wyścig, musimy uderzyć szybko i sprawnie. Liczą się konkrety. – powiedział Anthony.

Odchodzący na emeryturę Kobe Bryant po niedzielnej porażce swoich Los Angeles Lakers z Knicks stwierdził, że kibice w Nowym Jorku muszą być cierpliwi i bezgranicznie ufać Jacksonowi. Twierdzi, że pod wodzą byłego trenera Knicks czeka świetlana przyszłość. Bryant pod wodzą Jacksona wygrał 5 tytułów mistrzowskich.

Fani w Nowym Jorku muszą pogodzić się z faktem, że zna się on (Jackson) na koszykówce lepiej niż oni wszyscy razem wzięci. Myślę, że nie osiągnąłbym tyle gdyby nie on. Również Chicago w głównej mierze powinni zawdzięczać mistrzostwa Jacksonowi. – powiedział Bryant.

Dużym powodem problemów Knicks z wolnymi funduszami jest maksymalny, opiewający na 24 miliony dolaró kontrakt Melo, który obowiązywać ma jeszcze przez 3 lata. Dwa lata temu Anthony zdecydował się na wysoki kontrakt z Knicks, odrzucając przy tym oferty potentatów do tytułu. Ta decyzja może się jeszcze długo za nim ciągnąć.

NBA: LBJ: W Miami presja była większa

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments