Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał z BC Ostenda 98:68 w kolejnej serii spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Najlepszym graczem w zespole trenera Andreja Urlepa był Vladimir Dragicević, który zdobył 24 punkty i 12 zbiórek.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż to goście częściej mieli małą przewagę. Dopiero później, dzięki akcji Vladimira Dragicevicia Stelmet Enea BC prowadziła trzema punktami. Końcówka pierwszej części meczu należała do Belgów – po serii 6:0 i trafieniu Eliasa Lasisiego było 17:14. Gospodarze drugą kwartę rozpoczęli od doprowadzenia do remisu po trójce Thomasa Kelatiego. Na zdobycie przewagi zielonogórzanie musli jednak chwilę poczekać – zapewnił ją rzutem z dystansu Martynas Gecevicius. Zespół trenera Andreja Urlepa krok po kroku zaczął przejmować inicjatywę, licząc też na skuteczność Dragicevicia. Ostatecznie dzięki kolejnej akcji Geceviciusa mistrzowie Polski wygrywali po pierwszej połowie 47:38.

Na początku trzeciej kwarty kolejne rzuty Dragicevicia dały nawet 16 punktów przewagi gospodarzom. Rywale odrabiali straty – ważnym graczem był Tonye Jekiri. Dzięki niemu zespół z Ostendy zbliżył się nawet na dziewięć punktów. Końcówka tej części spotkania znowu należała do Stelmetu Enei – trójka Przemysława Zamojskiego ustawiła wynik spotkania po 30 minutach na 65:51. W czwartej kwarcie zielonogórzanie powiększali swoje prowadzenie i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po trójce Łukasza Koszarka przewaga wzrosła nawet do 22 punktów. Ostatecznie ekipa trenera Andreja Urlepa zwyciężyła aż 98:68.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – BC Ostenda 98:68 (14:17, 33:21, 18:13, 33:17)

Stelmet Enea BC: Dragicević 24, Mokros 16, Koszarek 13, Gecevicius 10, Hrycaniuk 9, Kelati 8, Murić 6, Zamojski 6, Matczak 5, Marković 1, Florence 0, Grudziński 0

BC Ostenda: Mwema 13, Salumu 11, Schwartz 9, Djordjević 8, Myers 7, Jekiri 7, Jagodić-Kuridza 6, Lasisi 5, Kesteloot 2, Buza 0, Lambrecht 0

źródło: plk.pl