Za nami pierwszy dzień Weekendu Gwiazd w Toronto. W nocy z piątku na sobotę na parkiet wybiegli najlepsi zawodnicy młodego pokolenia, by zaprezentować światu swoje możliwości. Tym razem w Rising Stars Challenge triumfował Team USA, a statuetkę MVP odebrał po spotkaniu Zach LaVine. 


Team USA – Team World 157:154

Mnóstwo trójek, wsadów, efektownych akcji i ponad 300 punktów rzuconych przez obie strony – tak w jednym zdaniu można podsumować Rising Stars Challenge, w którym Team USA po dość zaciętej końcówce pokonał Team World 157:154. Jak można było się spodziewać, zawodnicy tej nocy bawili się koszykówką i czerpali z niej mnóstwo radości. Kilku graczy błysnęło tej nocy, a wśród nich Zach LaVine – MVP tego spotkania.

Zawodnik Minnesoty Timberwolves zdobył w tym meczu 30 punktów (13-20) i po cichu ukradł noc koledze z zespołu – Andrew Wigginsowi, który przez w dużej części kanadyjską publiczność, dopingowany był jak już wielka gwiazda NBA. Wiggins zaliczył tej nocy 29 punktów i był niemal bezbłędny (13-15 FG), ale w kwestii MVP przeważyło zapewne zwycięstwo Team USA. LaVine natomiast zgarnął już pierwszą nagrodę i oczywiście ma ochotę na więcej. – Jestem podekscytowany jutrzejszym dniem i gotowy, aby dać show – przyznał. Przypomnijmy, że w sobotę będzie bronił tytułu najlepszego dunkera sprzed roku.

Dla zwycięzców 25 oczek dołożył Jordan Clarkson, 23 punkty dodał reprezentant Phoenix Suns – Devin Booker. Z drugiej strony natomiast, oprócz wspomnianego już Wigginsa, świetnie zaprezentował się Kristaps Porzingis – autor 30 punktów (12-16 FG, 5-8 3PT). Obaj zawodnicy napędzali Team World, trafiając łącznie 22 z pierwszych 27 oddanych rzutów. 30 oczek zapisał też gracz Denver Nuggets – Emmanuel Mudiay. Siódmy numer draftu 2015 w swoim debiutanckim sezonie trafia zaledwie 27,2% rzutów za trzy, ale minionej nocy trafił 5 z 10 oddanych trójek.

Przed nami ekscytująca konkursowa sobota. Warto zapoznać się z poniższymi klipami, w których zebrane zostały najlepsze akcje młodych talentów.

[ot-video][/ot-video]

[ot-video][/ot-video]

[ot-video][/ot-video]
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here