Stephen Curry i Seth Curry wezmą udział w konkursie trójek! To oznacza dodatkowy wewnętrzny pojedynek pomiędzy braćmi. Cała zabawa odbędzie się w Charlotte, czyli rodzinny mieście Currych. W ostatnich latach konkurs trójek budził więcej emocji niż konkurs wsadów.


– To fajna historia, bo możemy powalczyć u siebie – mówi Stephen Curry. – Seth przez jakiś czas miał najlepszą skuteczność w lidze. Mój tata natomiast grał dla Charlotte Hornets przez 10 lat. […] Rywalizacja braci Curry powinna być interesująca. Problemem jest to, że Seth na pewno będzie przygotowywał się specjalnie na mnie – dodaje lider Golden State Warriors. Steph co prawda urodził się w Akron, ale kilka miesięcy później przeniósł się z rodziną do Charlotte, po drafcie 1988.

Zarówno Steph, jak i Seth zostali zapamiętani w swoich szkołach jako gracze będący absolutnie bezlitośni zza linią trzech punktów. Stephen prowadził małe Davidson i w 2009 dołączył do grona All-America. Już wtedy wiele wskazywało na to, że będzie gwiazdą z prawdziwego zdarzenia. Seth o swoje marzenie musiał walczyć znacznie dłużej. W końcu jednak udało mu się przedstawić jako pełnoprawnemu zawodnikowi NBA.

W tym sezonie gra dla Portland Trail Blazers średnio 17/18 minut i rzuca na 48% skuteczności z dystansu. Steph z kolei zatrzymał się na 44,6%, ale oddaje nieporównywalnie więcej rzutów od swojego brata. Tak czy inaczej to może być naprawdę interesujący pojedynek, który całej rywalizacji doda pikanterii. Konkursy odbędą się w nocy z soboty na niedzielę 17 lutego.

Wyniki NBA: 40 punktów Hardena, drugie triple-double Doncicia


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments