Siedlecki klub przeprowadził testy dla kandydatów do gry w I lidze. W dniach 21-22 maja w hali przy ul. Bolesława Prusa stawiło się dziewięciu zawodników.


Wśród nich znalazł się tylko jeden koszykarz będący w kadrze jakiegokolwiek zespołu pierwszoligowego w sezonie 2015/16. Kamil Czajkowski dołączył w trakcie rozgrywek do ekipy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko, a teraz szuka zatrudnienia w innym zespole. Tego czy zostanie w Siedlcach póki co nie wiadomo. Trener Teohar Mollov po dwudniowych testach zapowiedział, że jeden, dwóch zawodników, którzy trenowali pod jego okiem zapewne dołączy do szerokiego składu SKK Siedlce. Kto to może być? W Siedlcach trenowali wspomniany Kamil Czajkowski, występujący w minionym sezonie w Zagłębiu Sosnowiec Piotr Wojdyr (on jednak związał się już umową z Polonią Bytom), Jakub Czyż i Damian Zapert. Ponadto na testach zjawili się: Michał Marciniak (Sokół Międzychód), Kordian Jóźwiuk (Tur Bielsk Podlaski), Jakub Kołodziej (MKS Kalisz), Aleksander Szczerbatiuk (Legia II Warszawa) i Przemysław Dyjas (Piaseczno).

SKK Siedlce póki co nie informuje o transferach do klubu. Propozycje przedłużenia umów otrzymali Kamil Sulima, Aaron Weres, Rafał Sobiło, Rafał Rajewicz i Mateusz Bal. Kapitan Kamil Sulima ma otrzymać także nową dla siebie rolę jednego z trenerów grup juniorskich. Zaplecze pierwszego zespołu w minionym sezonie wywalczyło awans do półfinałów mistrzostw Polski, co siedlecki klub chciałby co najmniej powtórzyć w następnych rozgrywkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here