To miało być najciekawsze spotkanie trzeciej kolejki I ligi. Kibice na pewno nie mogli narzekać na brak emocji, ale sympatyków meritumkredyt Pogoni Prudnik na pewno zmartwiła wieść o kontuzji kapitana zespołu, Grzegorza Mordzaka.

Doświadczony zawodnik nie mógł zagrać w tym spotkaniu i nie wystąpi również w kilku następnych starciach. Wszystko z powodu złamania palca dłoni, którego koszykarz nabawił się na jednym z treningów.

Sobotnie spotkanie zaczęło się od prowadzenia gości 11:0. Dopiero wtedy pierwsze punkty dla gospodarzy spod kosza zdobył Tomasz Nowakowski. Pogoni udało się zniwelować część strat na 13:16, jednak pierwsza kwarta zakończyła się wygraną GTK 23:13. W 17 minucie spotkania, po trafieniu za trzy Marcela Dziemby, GTK prowadziła już 14 punktami (24:38). Pogoń ponownie poderwała się do walki i po raz drugi zmniejszyła dystans do 4 punktów 36:40. Do końca kwarty punktowali już jednak tylko przyjezdni i na przerwę schodzili z przewagą 10 punktów 46:36, którą wypracowali w pierwszej kwarcie.

Trzecia kwarta to najlepszy okres gry w wykonaniu Pogoni. Podopieczni trenera Tomasza Michalaka nie tylko odrobili straty, ale po jej zakończeniu prowadzili dwoma punktami 59:57. Kilka minut później Pogoń spotkania powiększyła swoje prowadzenie do 8 punktów i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Goście zaczęli odrabiać straty szybko zbliżając się do rywala. To Pogoń miała w swoich rękach losy spotkania, ale rzut Mateusza Moczulskiego okazał się być niecelny. Kontrę udanie zakończył Aleksander Filipiak, pieczętując triumf GTK Gliwice.

„To był mecz walki z obu stron, oba zespoły mocno walczyły o zwycięstwo. Myślę, że zaważyło to, że popełniliśmy dużo strat, przede wszystkim w czwartej kwarcie. Ja sam popełniłem chyba dwie, które na pewno gdzieś tam miały wpływ na porażkę. Mimo, że walczyliśmy to jednak te straty sprawiły, że ostatecznie przegraliśmy” – mówił po meczu Tomasz Prostak, zawodnik Pogoni.

meritumkredyt Pogon Prudnik – GTK Gliwice 71:74 (13:23, 23:23, 23:11, 12:17)

meritumkredyt Pogoń: Mroczek-Truskowski 16, Prostak 15, Nowakowski 14, Nowerski 14, Bogdanowicz 7, Moczulski 5, Bartkowiak 0, Kujon 0.
GTK: Salamonik 18, Zmarlak 17, Radwański 11, Dziemba 9, Rutkowski 8, Filipiak 7, Jędrzejewski 2, Ratajczak 2, Podulka 0, Weselak 0.

źródło:kspogonprudnik.pl/własne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments