W zbliżający się weekend rozegrane zostanie sześć spotkań I ligi. Dwa z nich zostały przełożone z uwagi na rozgrywki finałów Mistrzostw Polski do lat 20. 24. kolejka zaczyna się już dziś w Lesznie.


# Max Elektro Sokół Łańcut powrócił na fotel lidera po pokonaniu Legii Warszawa. Zespół trenera Dariusza Kaszowskiego w sobotę zmierzy się z KSK Notecią Inowrocław z którą na pewno ma rachunki do wyrównania za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie. Tym razem o podobny rezultat będzie niezmiernie trudno. W Noteci nie ma już Michała Kwiatkowskiego i Marcina Kowalewskiego, a kontuzja Bartosza Pochockiego wykluczyła go z gry. Wąska kadra inowrocławian nie ma wielkich szans na wyrównaną rywalizację z Sokołem, choć szkoleniowiec łańcucian może dać odpocząć kilku swoim zawodnikom.

Nasz typ: Max Elektro Sokół Łańcut

# Z warszawską Legią zmierzy się meritumkredyt Pogoń Prudnik, która ostatnio niespodziewanie uległa na własnym parkiecie Astorii Bydgoszcz. Legioniści ponieśli porażkę w Łańcucie, gdzie nie mogli skorzystać z Tomasza Andrzejewskiego i Mateusza Jarmakowicza. Pogoń z kolei poprawiła swoją sytuację kadrową pod względem zdrowotnym, ale trener Tomasz Michalak wciąż ma żelazną piątkę graczy, którym pozwala odpocząć tylko na kilka chwil. Prudniczanie słabo spisują się też na wyjazdach, co jest kolejnym powodem, aby to w Legii upatrywać faworyta spotkania.

Nasz typ: Legia Warszawa

# Starcie Spójni Stargard z Jamalex Polonią Leszno otworzy zmagania w 24. kolejce. Lesznianie tydzień temu ulegli GKS-owi Tychy grając bez Jakuba Koelnera i Stanferda Sanny’ego. Pierwszy z nich notuje w tym sezonie średnio 13.5 punktów, co czyni go najlepszym strzelcem zespołu. Jego ewentualny brak w dzisiejszym spotkaniu byłby sporym utrudnieniem dla trenera Łukasza Grudniewskiego. Spójnia z kolei rozbiła niedawno SKK Siedlce w meczu w którym każdy z 12 zawodników dostał szansę gry. Zawodnicy trenera Krzysztofa Koziorowicza mały kryzys mają już chyba za sobą, co mogą potwierdzić wygrywając w Lesznie.

Nasz typ: Spójnia Stargard

# Gliwiczanie zostali ostatnio mocno postraszeni przez Zetkamę Doral, ale dwa punkty ostatecznie zostały w Gliwicach. Tym razem GTK uda się do Krakowa, gdzie zmierzy się z beniaminkiem AZS AGH. Krakowianie po kilku porażkach w końcu przełamali złą passę pokonując w środę Noteć. Dominacja AGH była niepodważalna, trener Wojciech Bychawski na pewno może być zadowolony z powrotu po kontuzji Artura Włodarczyka oraz świetnej dyspozycji Bartosza Wróbla. Czy to wystarczy na faworyta z Gliwic? GTK zagra bez Michała Jędrzejewskiego i Dominika Rutkowskiego – wypożyczonych zawodników WKK Wrocław, który walczy w Mistrzostwach Polski do lat 20. Tydzień temu na parkiet nie wybiegł Paweł Zmarlak, jego brak w Krakowie może stwarzać szansę na wyrównany pojedynek w Krakowie.

Nasz typ: GTK Gliwice

# Tyszanie poprawili humory wygraną nad beniaminkiem z Leszna, ale w sobotę czeka ich równie ciężkie spotkanie, dodatkowo na wyjeździe. Zetkama Doral Nysa Kłodzko na pewno jest w stanie pokusić się o sprawienie niespodzianki na własnym parkiecie, gdzie legitymuje się bilansem 5-7. GKS na pewno nie może pozwolić sobie na chwilę dekoncentracji, jak miało to miejsce w meczu z Polonią. Trener Radosław Hyży na pewno solidnie przepracował ze swoimi podopiecznymi miniony tydzień, ale założenia trzeba jeszcze przełożyć na parkiet. Na pewno ograniczenia roli skutecznego Huberta Mazura będzie krokiem ku domowej wygranej.

Nasz typ: Zetkama Doral Nysa Kłodzko

# Jedyny niedzielny mecz odbędzie się w Siedlcach. SKK gościć będzie Kotwicę Kołobrzeg, która ma za sobą udany pojedynek przeciwko Noteci. Z dobrej strony pokazał się Dawid Mieczkowski, który w końcu jest w pełni sił. Siedlczanie są w nieco innej sytuacji: polegli w Stargardzie różnicą 34 punktów. Wysoka porażka na pewno wiązała się w pewnym stopniu z brakiem w kadrze zespołu Rafała Króla i Marcina Pławuckiego. Jeśli obu zawodników zabraknie na parkiecie również w niedzielę, to kołobrzeżanie nie stoją na straconej pozycji.

Nasz typ: SKK Siedlce

Dwa pozostałe spotkania tej kolejki zostały przełożone na 8 marca. Zawodnicy będący w kadrach Biofarmu Basket Poznań i ACK UTH Rosy Radom uczestniczą aktualnie w rozgrywkach Mistrzostw Polski do lat 20.

24. kolejka:

24.02.2017 19:30 Jamalex Polonia 1912 Leszno – Spójnia Stargard
25.02.2017 13:00 KSK Noteć Inowrocław – Max Elektro Sokół Łańcut
25.02.2017 17:00 Legia Warszawa – meritumkredyt Pogoń Prudnik
25.02.2017 17:00 Zetkama Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy
25.02.2017 18:30 AZS AGH Kraków – GTK Gliwice
26.02.2017 13:30 SKK Siedlce – Kotwica Kołobrzeg
08.03.2017 18:30 Enea Astoria Bydgoszcz – ACK UTH Rosa Radom
08.03.2017 20:00 Biofarm Basket Poznań – MKS Znicz Basket PruszkówSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments