Ostatnio trener Denver Nuggets musiał spieszyć z wyjaśnieniami, ponieważ poinformowano o jego porozumieniu z serbską federacją. Okazuje się, że na razie trwają jedynie rozmowy, których rzecz jasna celem jest sprowadzenie Mike’a Malone’a w charakterze konsultanta.


Pierwszym trenerem Serbów jest Igor Kokoskov, który obecnie pracuje jako asystent Luke’a WaltonaSacramento Kings, a w poprzednim sezonie był head-coachem Phoenix Suns. W 2017 roku jako pierwszy szkoleniowiec wygrał z reprezentacją Słowenii EuroBasket mając do dyspozycji Gorana Dragicia oraz Lukę Doncicia.

Serbia by zagrać na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, musi przebrnąć przez kwalifikacje. W ich trakcie ma Kokoskovi pomagać Mike Malone – trener Denver Nuggets. Naturalnie chodzi tu o powiązanie z Nikolą Jokiciem, który współpracuje z Malonem od kilku lat. Niewykluczone, że to właśnie od gry Jokicia w kadrze zależała obecność Malone’a.

Trener Nuggets przyznał, że rozmowy na temat jego zaangażowania cały czas trwają i nic nie zostało sfinalizowane. Serbia powalczy o jedno z czterech miejsc, które zostały przed Igrzyskami do zgarnięcia. Po rozczarowaniu Mistrzostwami Świata 2019, apetyty są bardzo duże. Zwłaszcza, że jeden z turniejów kwalifikacyjnych odbędzie się w Belgradzie.

Serbia musi więc wygrać na własnej ziemi, by powalczyć o medal Igrzysk. Z NBA poza Malonem, na Igrzyskach zobaczymy również Bretta Browna jako head-coacha Australii oraz Nicka Nurse’a, który rok temu przejął reprezentacją Kanady.

Czy wiesz, że na Facebooku mamy specjalną zamkniętą grupę dla Czytelników PROBASKET? Jest nas tam ponad 2000! Dołączysz?

NBA: J.J. Redick narzeka na swoich kolegów. Gortat potwierdza


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o