NBA: Frustrująca noc Mavs. Carlisle wyrzucony, Doncic targa koszulkę

5
2587

Los Angeles Lakers kontrolowali to starcie od początku do końca. Luka Doncić i Rick Carlisle w swojej bezradności sięgnęli po środek ostateczny – złość. Jeden potargał swoją koszulkę, a drugi wściekał się na sędziów.

Sytuacja z trener Dallas Mavericks miała miejsce na 9 minut przed końcem spotkania. Sędziowie po wybiciu piłki na aut w pierwszym momencie przyznali ją gospodarzom. Mieli jednak moment zawahania, co rozwścieczyło trenera Ricka Carlisle’a. Ten ruszył w kierunku sędziego, który długo się nie zastanawiał. Było to drugie przewinienie techniczne, równoznaczne z koniecznością opuszczenia parkietu.

O co chodziło? Otóż piłka była już w grze, a LeBron James poprosił o challenge. Sędzia przerwał więc akcję, którą Mavs już zaczęli i właśnie z tego powodu Carlisle wybuchł. Miał prawo, skoro przepisy na to nie pozwalają. Sędziowie postanowili je w tym wypadku odrobinę nagiąć.

Jeszcze w pierwszej połowie doszło do podobnej sytuacji, w której nerwy wzięły górę. Luka Doncić był poza swoim naturalnym rytmem. Piłka nie wpadała tak często, jak wpada dla gwiazdy Mavs zazwyczaj. Ten nie mogąc sobie z tym poradzić w głowie, postanowił rozedrzeć swoją meczową koszulkę. To pokazuje, że to nadal zaledwie 20-letni chłopak, który musi się wiele nauczyć.

Takich nocy dla Mavs będzie znacznie więcej. Zespół rozgrywa naprawdę dobry sezon i z bilansem 23-15 zajmuje 6. miejsce w tabeli zachodniej konferencji. Wszystko wskazuje więc na to, że mogą być czarnym koniem rywalizacji w play-offach.

Wyniki NBA: 43 punkty LaVine’a nie wystarczyły, James znów lepszy od Doncicia