Coraz mniej niewiadomych w ekipie ze Stargardu. Z klubem żegna się Bartłomiej Wróblewski, który skierował swoje kroki w kierunku Polonii Bytom.


24 – letni rzucający od wielu lat występował w barwach Spójni, poczynając od zespołów juniorskich. W sezonie 2010/11 zadebiutował w I lidze. Początkowo nie odgrywał w drużynie wielkiej roli, ale ostatnie sezony to już solidna dawka ligowych starć. W minionym sezonie Wróblewski zaliczył 30 spotkań podczas których na boisku spędzał średnio niemal 20 minut. W tym czasie zawodnik zdobywał 4.8 punktów, oraz 1.1 zbiórki i tyle samo asyst. Po wielu latach spędzonych na północy kraju, koszykarz wybrał Śląsk.

Dla regularnie grającego pierwszoligowca kierunek drugoligowy jest rzadki, ale Polonia Bytom stara się budować kadrę pozwalającą na wywalczenie awansu na zaplecze ekstraklasy już w przyszłym sezonie. Polonia pozyskała już w ostatnim czasie starającego się o angaż w SKK Siedlce, Piotra Wojdyra (ostatnio Zagłębie Sosnowiec) oraz zatrzymała w składzie Emila Podkowińskiego, którego w swojej kadrze widziała pierwszoligowa AGH Kraków.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o