Podczas pierwszego dnia turnieju ZELMER 3×3 QUEST w Łodzi poznaliśmy ćwierćfinalistów mistrzostw Polski w kategorii OPEN mężczyzn. Ponadto drużyna Dobra zmiana okazała się najlepsza w kategorii U15 mężczyzn, a zespół Grubasy Sdz zwyciężył w kategorii do lat 18.

Dobra pogoda, świetna oprawa muzyczna, występy Wild Cats Cheerleaders, strefa malucha BASKET kids i najlepsze drużyny w kraju w koszykówce 3×3 – tego wszystkiego mogli doświadczyć kibice turnieju ZELMER 3×3 QUEST, rozgrywanego na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Pierwszy dzień finałowej rywalizacji przyniósł sporo emocji!

W sobotę rozegrano kategorie młodzieżowe. Najlepszym zespołem do lat 15 okazała się ekipa Dobra zmiana, która pokonała w finale Siwy Skład 14:10. Zwycięzcami zostali: Mikołaj Gajek, Szymon Gralewski, Michał Jóźwiak i Emil Wardziak. W kategorii U18 wygrała drużyna Grubasy Sdz (16:7 w finale z Ósemką Skierniewice) w składzie: Adam Hołubiec, Patryk Kaźmierczak oraz Sebastian Szymański. Nagrodami były upominki od sponsorów oraz sprzęt sportowy.

Rozegrano także tradycyjny pościgowy konkurs rzutów wolnych. Nie do zatrzymania w nim był Paweł Pawłowski z ekipy Urban City PL Gdańsk. Za zwycięstwo otrzymał m.in. sprzęt AGD marki ZELMER.

Dużo ciekawych meczów zostało rozegranych w głównej kategorii, czyli OPEN mężczyzn. Po pierwszym dniu z rywalizacją pożegnało się już osiem drużyn. Małą niespodzianką może być fakt, że w tym gronie jest też ekipa Da Burnin’ Banana, zeszłoroczny finalista mistrzostw Polski. Zwycięzca cyklu sprzed roku, czyli zespół Urban City PL Gdańsk (m.in. z Michaelem Hicksem w składzie) bez problemów zameldował się w ćwierćfinale. Na tym etapie zobaczymy jeszcze dwóch innych zawodników z Tauron Basket Ligi – braci Norberta i Maksyma Kulon (Lepsze Jutro).

W niedzielnych ćwierćfinałach, które rozpoczną się o godz. 12.00 zagrają ze sobą: