Tak jednostronnych finałów dawno nie było! Stelmet BC Zielona Góra przebrnął przez tegoroczne Play-Offy niepokonany, czym wyrównał wielkie osiągnięcie Asseco Gdynia.

Rosa Radom – Stelmet BC Zielona Góra 53:64

Pierwsza odsłona należała do Stelmetu BC, który z minuty na minutę łapał coraz większą pewność siebie, jak i prowadzenie. Na ataki zielonogórzan odpowiadał zespół Wojciecha Kamińskiego, jednak najbardziej wyróżniającymi się postaciami, podobnie jak w drugiej kwarcie byli Daniel Szymkiewicz i Michał Sokołowski. Stelmet prowadził jednak 17:12.

W drugiej kwarcie gospodarze czuli się o wiele lepiej, choć początek tych 10 minut należał do zielonogórzan. Później sprawy w swoje ręce wziął Sokołowski, który po podaniu Szymkiewicza przybliżył swój zespół do Stelmetu. Kolejne dwie trójki wcześniej asystującego nawet wyprowadziły radomian na prowadzenie, jednak ostatecznie Stelmet prowadził 30:27.

Na początku trzeciej ćwiartki spore problemy ze skutecznością miał Michał Sokołowski, przez co goście szybko zanotowali zryw 10-2. Podopieczni Saso Filipovskiego wrzucili wyższy bieg i było widać, że gospodarze mieli spory problem z nadążeniem za rozpędzającymi się zielonogórzanami. Po 30 minutach Mistrzowie Polski prowadzili 55:38.

Przy takim wyniku raczej oczywistym było, że to Stelmet BC sięgnie po mistrzostwo Polski. Radomianie nie poddawali się jednak i szybko obniżyli stratę do rywali do 10 „oczek”. W związku z tym Saso Filipovski zdecydował się przywrócić na parkiet Mateusza Ponitkę. Niemoc strzelecką przełamał Łukasz Koszarek i po ciekawej końcówce i ważnych punktach Djurisicia, koszykarze Stelmetu BC sięgnęli po złoto wygrywając czwarty mecz 64:53.

Najlepszym strzelcem zielonogórskiego zespołu był Dee Bost, zdobywca 11 punktów i 4 asyst. Mateusz Ponitka zanotował 6 punktów, 8 zbiórek i 2 asyst. Dobrze spisali się gracze podkoszowi, który zanotowali łącznie 22 zbiórki.

Najlepszym zawodnikiem w pokonanym zespole był Michał Sokołowski, zdobywca 17 punktów i 3 zbiórki. 15 „oczek” dorzucił CJ Harris, a 13 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty zapisał Szymkiewicz. Po więcej statystyk zapraszamy tutaj:

Rosa Radom – Stelmet BC Zielona Góra (4) 53:64