Stelmet BC Zielona Góra odniósł pewne zwycięstwo w meczu 16. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki, w którym ich rywalem był Trefl Sopot. Zielonogórzanie wygrali 102:78.

Stemet BC Zielona Góra – Trefl Sopot 102:78

Gospodarze od samego początku narzucili swój styl gry. W ekipie z Sopotu bardzo dobrze w mecz wszedł Michał Kolenda, ale na jego skuteczne akcje szybko odpowiedzieli Armani Moore i Adam Hrycaniuk. Po dziesięciu minutach gry podopieczni trenera Artura Gronka prowadzili różnicą 3 punktów. Druga odsłona spotkania to pełna dominacja koszykarzy z Zielonej Góry. Gospodarze regularnie powiększali swoją przewagę. Dobrą grę kontynuował Moore, punkty dorzucił także Przemysław Zamojski i Stelmet prowadził po pierwszej połowie 56:38.

Trzecia kwarta ponownie przebiegała pod dyktando gospodarzy. Dobrze radzili sobie Thomas Kelati i Julian Vaughn, a kolejne punkty zdobywał także Armani Moore. W ekipie przyjezdnych dorobek punktowy powiększał Jakub Karolak, ale to zielonogórzanie mieli pełną kontrolę nad spotkaniem. Zmian nie przyniosła także ostatnia odsłona meczu. Sopocianie zdołali ją co prawda wygrać, ale całe spotkanie przegrali różnicą aż 24 punktów.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Armani Moore, który zdobył 15 punktów. W ekipie gości najlepiej zaprezentował się Michał Kolenda, zdobywca 16 punktów.