W zaległym meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Stelmet BC Zielona Góra pokonał drużynę Polpharmy Starogard Gdański 85:72. Zielonogórzanie umocnili się na pozycji lidera w ligowej tabeli.

Stelmet BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański 85:72

Stelmet już na początku spotkania narzucił swój styl gry i wypracował sobie kilka punktów przewagi. Pod koszem dominował Vladimir Dragicević, który powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Z dystansu trafiał Łukasz Koszarek i gospodarze po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili różnicą 10 punktów. W drugiej odsłonie spotkania straty starogardzian zostały zmniejszone. Punktowali Jakub Schenk oraz Martynas Paliukenas. Ostatecznie po pierwszej połowie Stelmet prowadził 40:34.

W trzeciej kwarcie zielonogórzanie kontrolowali przebieg gry i regularnie powiększali swoją przewagę. Skuteczny w tej części gry był Nemanja Djurisić. W ekipie gości straty próbowali odrabiać Martynas Sajus i Łukasz Diduszko, ale na niewiele się to zdało. Podobny przebieg miała ostatnia odsłona meczu. Podopieczni trenera Artura Gronka utrzymywali wcześniej wypracowaną przewagę i pozwalali rywalom na zbyt wiele. Ostatecznie Stelmet wygrał 85:72 i umocnił się na pozycji lidera Polskiej Ligi Koszykówki.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Nemanja Djurisić, który zdobył 16 punktów. Wśród gości najlepiej spisał się Jakub Schenk, zdobywca 19 punktów.