Stelmet BC Zielona Góra pokonał przed własną publicznością drużynę Polfarmexu Kutno aż 94:48. W pozostałych sobotnich spotkaniach zwycięstwa odniosły drużyny PGE Turowa Zgorzelec, Polskiego Cukru Toruń, AZS-u Koszalin, Energi Czarnych Słupsk i MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Stelmet BC Zielona Góra – Polfarmex Kutno 94:48

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po punktach Sebastiana Kowalczyka i Michaela Frasera to przyjezdni objęli w tym meczu prowadzenie. Szczęście kutnian nie trwało jednak długo, bo skutecznymi akcjami popisali się Nemanja Djurisić oraz Vladimir Dragicević i to gospodarze zbudowali przewagę. Chwilę później punkty dorzucili Filip Matczak z Karolem Gruszeckim i zielonogórzanie prowadzili po dziesięciu minutach gry różnicą 9 punktów. Druga odsłona spotkania przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Artura Gronka. Dorobek punktowy zespołu powiększał James Florence, a przewaga nad rywali zwiększała się z każdą minutą. W ekipie gości sytuację próbowali ratować Obi Emegano i D.J. Thompson, ale to Stelmet prowadził po pierwszej połowie 49:25.

Trzecią kwartę zielonogórzanie rozpoczęli od serii 8:0. Punkty zdobywali Armani Moore i Vladimir Dragicević. Za trzy trafił Karol Gruszecki, chwilę później dołożył kolejne dwa punkty spod kosza i przewaga gospodarzy rosła błyskawicznie. Przed decydującą odsłoną spotkania przewaga gospodarzy wynosiła już 37 punktów. Przez ostatnie dziesięć minut obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż dominowali gospodarze, który regularnie powiększali swoje prowadzenie, by wygrać ostatecznie 94:48.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Vladimir Dragicević, który zdobył 16 punktów i miał 5 zbiórek. Wśród gości najlepiej spisał się Michael Fraser, zdobywca 13 punktów i 9 zbiórek.

W pozostałych sobotnich spotkaniach zwycięstwa odniosły drużyny PGE Turowa Zgorzelec, Polskiego Cukru Toruń, AZS-u Koszalin, Energi Czarnych Słupsk oraz MKS-u Dąbrowa Górnicza.

PGE Turów Zgorzelec – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 97:74

TBV Start Lublin – Polski Cukier Toruń 69:72

AZS Koszalin – Siarka Tarnobrzeg 105:54

Energa Czarni Słupsk – King Szczecin 84:77

Miasto Szkła Krosno – MKS Dąbrowa Górnicza 74:79