Polski Cukier Toruń wygrał przed własną publicznością ze Stelmetem BC Zielona Góra w hicie 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Szansa na rewanż już niedługo, gdyż obie ekipy ponownie spotkają się w rozgrywkach o Puchar Polski.

Polski Cukier Toruń – Stelmet BC Zielona Góra 81:69

Początek spotkania to okres nieskutecznej gry obu drużyn. Stelmet popełniał dużo niewymuszonych strat, co próbowali wykorzystać gospodarze. Torunianie zdołali wypracować sobie przewagę, a wszystko za sprawą Bartosza Diduszki i Aleksandra Perki, którzy trafili po dwie trójki. Wśród zielonogórzan punkty zdobywali Thomas Kelati i Nemanja Djurisić, ale po dziesięciu minutach gry to podopieczni trenera Jacka Winnickiego prowadzili różnicą 7 punktów. W drugiej odsłonie spotkania przyjezdni zaczęli niwelować straty. Skuteczny był Przemysław Zamojski, który trafiał z dystansu. Wśród gospodarzy brylował duet Obie Trotter – Krzysztof Sulima i to dzięki nim torunianie utrzymywali niewielką przewagę. Ostatecznie po pierwszej połowie Polski Cukier prowadził 41:38.

Trzecią kwartę znów dobrze rozpoczęli gospodarze. Kolejną trójkę trafił Diduszko i torunianie prowadzili już siedmioma punktami. Szybko odpowiedzieli jednak Julian Vaughn i Thomas Kelati i ponownie wynik oscylował w okolicach remisu. Podopiecznym trenera Winnickiego udało się jednak utrzymać przewagę i po trzech odsłonach meczu prowadzili różnicą jednego punktu. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana. Gospodarze zdołali odskoczyć na kilka punktów, ale zielonogórzanie natychmiast odrobili straty. Kolejne skuteczne akcje Krzysztofa Sulimy i Obiego Trottera sprawiły, że torunianie prowadzili różnicą 10 punktów. Koszykarze z Grodu Kopernika nie oddali już tej przewagi i wygrali to spotkanie 81:69.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Obie Trotter, który zdobył 16 punktów i miał 5 asyst. Wśród gości najlepiej spisał się Przemysław Zamojski, zdobywca 17 punktów.