W sobotnim meczu 16. kolejki Polskiej Ligi Koszyk贸wki BM Slam Stal Ostr贸w Wielkopolski pokona艂 Ros臋 Radom 82:61. To ju偶 dziewi膮ta pora偶ka radomian w tym sezonie.

BM Slam Stal Ostr贸w Wielkopolski – Rosa Radom 82:61

Pierwsza kwarta zdecydowanie nale偶a艂a do koszykarzy Stali. Gospodarze zdo艂ali wyj艣膰 na prowadzenie, kt贸re starali si臋 kontrolowa膰. Z dystansu trafia艂 艁ukasz Majewski, a pod koszem dobrze radzili sobie Shawn King i Robert Tomaszek. W ekipie go艣ci brylowa艂 Jordan Callahan, ale brakowa艂o wsparcia ze strony koleg贸w. Druga ods艂ona spotkania by艂a bardziej wyr贸wnana. Ostrowianie utrzymywali bezpieczn膮 przewag臋, ale Rosa stara艂a si臋 odpowiada膰 skutecznymi akcjami. Kolejne punkty dorzuci艂 Majewski, a dorobek punktowy radomian powi臋ksza艂 Darnell Jackson. Po dwudziestu minutach gry Stal prowadzi艂a 46:35.

W trzeciej kwarcie przyjezdnym uda艂o si臋 zniwelowa膰 cz臋艣膰 strat. Dobrze grali Jaros艂aw Zyskowski i Daniel Szymkiewicz. Na ich skuteczne akcje odpowiedzieli Aaron Johnson i Porter Troupe. Po trzech ods艂onach spotkania ostrowianie prowadzili r贸偶nic膮 5 punkt贸w. Ostatnie dziesi臋膰 minut to ponowna dominacja koszykarzy z Ostrowa. Gospodarze powi臋kszali regularnie swoj膮 przewag臋, a pod tablicami dominowa艂 Shawn King. Ostatecznie Stal pokona艂a Ros臋 82:61.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okaza艂 si臋 Shawn King, kt贸ry zdoby艂 13 punkt贸w i mia艂 14 zbi贸rek. W艣r贸d go艣ci najlepiej spisa艂 si臋 Daniel Szymkiewicz, zdobywca 13 punkt贸w i 5 asyst.