W sobotnim meczu 16. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Rosę Radom 82:61. To już dziewiąta porażka radomian w tym sezonie.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Rosa Radom 82:61

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do koszykarzy Stali. Gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie, które starali się kontrolować. Z dystansu trafiał Łukasz Majewski, a pod koszem dobrze radzili sobie Shawn King i Robert Tomaszek. W ekipie gości brylował Jordan Callahan, ale brakowało wsparcia ze strony kolegów. Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Ostrowianie utrzymywali bezpieczną przewagę, ale Rosa starała się odpowiadać skutecznymi akcjami. Kolejne punkty dorzucił Majewski, a dorobek punktowy radomian powiększał Darnell Jackson. Po dwudziestu minutach gry Stal prowadziła 46:35.

W trzeciej kwarcie przyjezdnym udało się zniwelować część strat. Dobrze grali Jarosław Zyskowski i Daniel Szymkiewicz. Na ich skuteczne akcje odpowiedzieli Aaron Johnson i Porter Troupe. Po trzech odsłonach spotkania ostrowianie prowadzili różnicą 5 punktów. Ostatnie dziesięć minut to ponowna dominacja koszykarzy z Ostrowa. Gospodarze powiększali regularnie swoją przewagę, a pod tablicami dominował Shawn King. Ostatecznie Stal pokonała Rosę 82:61.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Shawn King, który zdobył 13 punktów i miał 14 zbiórek. Wśród gości najlepiej spisał się Daniel Szymkiewicz, zdobywca 13 punktów i 5 asyst.