Seria zwycięstw z rzędu Polskiego Cukru została zakończona. Po 13 wygranych z rzędu torunianie przegrali w Zielonej Górze 67:83. Kluczowa była druga kwarta meczu, którą zielonogórzanie wygrali aż 19:2.

Stelmet BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 83:67

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla torunian. Za trzy trafili Kyle Weaver i Krzysztof Sulima. Później podopiecznym trenera Jacka Winnickiego przytrafiło się kilka strat z rzędu, co bardzo dobrze wykorzystali gospodarze, zdobywając łatwe punkty z kontrataku. Po serii rzutów wolnych wykonywanych w ostatnich sekundach Polski Cukier prowadził po pierwszej kwarcie różnicą 4 punktów. W drugiej odsłonie meczu w zespole toruńskim pojawiły się problemy z faulami. Trzy przewinienia złapali szybko Krzysztof Sulima i Maksym Sanduł. Zielonogórzanie szybko objęli prowadzenie i byli bardzo skuteczni w powstrzymywaniu ataków rywali. Stelmet wygrał drugą kwartę aż 19:2 i po dwudziestu minutach prowadził 39:26.

Trzecia kwarta była dużo bardziej wyrównana. Przyjezdni próbowali odrobić straty, ale zielonogórzanie nie zamierzali oddać wcześniej wypracowanej przewagi. Z dystansu trafiali Karol Gruszecki i Łukasz Koszarek. Przed ostatnią odsłoną spotkania podopieczni trenera Gronka mieli 10 punktów przewagi. Początek czwartej kwarty to popis koszykarzy z Zielonej Góry. Za trzy trafili Armani Moore i Przemysław Zamojski, a Stelmet miał serię 11:0. Torunianie po takim ciosie już się nie podnieśli i musieli pogodzić się z pierwszą przegraną w tym sezonie.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania okazał się Łukasz Koszarek, który zdobył 18 punktów i miał 8 asyst. Wśród gości najlepiej spisał się Łukasz Wiśniewski, który zdobył 15 punktów.