W meczu 28. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polpharma Starogard Gdański wygrała w wyjazdowym meczu z Polfarmexem Kutno 86:72. Do zwycięstwa starogardzian poprowadził Marcin Flieger, który zdobył w tym spotkaniu 29 punktów.


Polfarmex Kutno – Polpharma Starogard Gdański 72:86

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla ekipy przyjezdnej. Po punktach Martynasa Sajusa i Urosa Mirkovicia starogardzianie wyszli na prowadzenie. Kutnianie szybko jednak włączyli się do gry i nie tylko wyrównali stan spotkania, ale i sami zbudowali niewielką przewagę. Bardzo dobrze grał Sebastian Kowalczyk, a pod koszami skuteczny był Michael Fraser i gospodarze prowadzili po dziesięciu minutach gry różnicą jednego punktu. W drugiej odsłonie spotkania inicjatywę przejęli goście. Znakomicie radzili sobie Anthony Miles i Uros Mirković, którzy regularnie powiększali dorobek punktowy swojej drużyny. Kolejne punkty dorzucał Marcin Flieger i po pierwszej połowie spotkania Polpharma prowadziła 49:41.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Budzinauskasa kontrolowali przebieg gry i utrzymywali przewagę. Skuteczną grę kontynuował Uros Mirković, punkty spod kosza dorzucał Martynas Sajus. W ekipie z Kutna dorobek punkty drużyny powiększał Obi Emegano, dobrze radził sobie także Sebastian Kowalczyk. Przed decydującą odsłoną meczu starogardzianie prowadzili różnicą 6 punktów. Ostatnie dziesięć minut spotkania przebiegało pod dyktando gości. Przewaga starogardzian zaczęła się zwiększać. Bardzo skuteczny był Marcin Flieger, który trafiał z dystansu. Ostatecznie Polpharma wygrała ten mecz 86:72.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się  Marcin Flieger, który zdobył 29 punktów. Wśród gospodarzy najlepiej zaprezentował się Sebastian Kowalczyk, zdobywca 23 punktów.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj