Polski Cukier Toruń pokonał we własnej hali drużynę PGE Turowa Zgorzelec 97:85. Gości zawiodła skuteczność, gdyż trafili oni w tym spotkaniu zaledwie 25 z 66 oddanych rzutów z gry.

Polski Cukier Toruń – PGE Turów Zgorzelec 97:85

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W ekipie gospodarzy dobrze radził sobie Krzysztof Sulima, który zdobywał punkty spod kosza. Chwilę później do pomocy w zdobywaniu punktów włączył się Łukasz Wiśniewski i torunianie odskoczyli na kilka punktów przewagi. W drużynie przyjezdnej honoru bronił Mateusz Kostrzewski, który  po pierwszej kwarcie miał już 8 punktów i 4 zbiórki. Polski Cukier prowadził po 10 minutach gry różnicą 6 punktów. W drugiej odsłonie meczu zgorzelczanie zaczęli niwelować straty. Najpierw dwa rzuty wolne trafił Denis Ikovlev, a chwilę później trójkę dorzucił Tweety Carter. Gospodarze kontrolowali jednak wynik i po udanych akcjach Sulimy i Jure Skificia wciąż utrzymywali niewielką przewagę. Ostatecznie po dwudziestu minutach gry Polski Cukier prowadził z PGE Turowem 44:39.

Na początku trzeciej kwarty przyjezdnym ponownie udało się zmniejszyć straty do zaledwie dwóch punktów. Torunianie nie zamierzali jednak oddawać prowadzenia i dzięki będącemu w znakomitej dyspozycji Krzysztofowi Sulimie wciąż mięli kilka punktów przewagi. W końcówce kwarty najpierw za trzy, a potem spod kosza trafił Łukasz Wiśniewski i podopieczni trenera Jacka Winnickiego prowadzili przed ostatnią odsłoną spotkania różnicą 10 punktów. W czwartej kwarcie gospodarze w pełni kontrolowali przebieg meczu, utrzymując bezpieczną przewagę. Polski Cukier wygrał ostatecznie to spotkanie 97:85.

Najlepszym zawodnikiem tego meczu okazał się Jure Skifić, który zdobył 20 punktów i miał 5 zbiórek. W ekipie przyjezdnych najlepiej spisał się Tweety Carter, zdobywca 26 punktów i 7 asyst.