Energa Czarni Słupsk pokonali Polfarmex Kutno 70:69 po zaciętej końcówce meczu rozgrywanego w ramach 16. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Polfarmex Kutno – Energa Czarni Słupsk 69:70

Na początku pierwszej kwarty obie ekipy były bardzo nieskuteczne. Kibice nie mogli oglądać zbyt wielu akcji zakończonych punktami. W dalszej części gry bardzo dobrze zaczął grać Michael Fraser, dzięki któremu kutnianie osiągnęli niewielką przewagę. Po dziesięciu minutach gry to właśnie Polfarmex prowadził różnicą 6 punktów. Druga odsłona spotkania to dominacja koszykarzy ze Słupska. Dorobek punktowy gości powiększali Grzegorz Surmacz i Anthony Goods. Podopieczni trenera Krzysztofa Szablowskiego mieli problemy ze zdobyciem punktów i w całej kwarcie uzbierali ich zalewie 4. Słupszczanie wygrali tę część gry 21:4 i w całym meczu mięli jedenastopunktową przewagę.

W pierwszych minutach trzeciej kwarty gospodarze ponownie mieli problem ze zdobywaniem punktów, a przyjezdni utrzymywali swoją przewagę. Później sytuacja się jednak zmieniła i kutnianie zaczęli trafiać z dystansu. Za trzy trafili Jacek Jarecki, Michał Gabiński, Mateusz Bartosz oraz Sebastian Kowalczyk, a prowadzenie słupszczan stopniało do 5 punktów. W ostatniej odsłonie spotkania gospodarze w dalszym ciągu próbowali odrabiać straty. Po punktach zdobytych w kontrataku przez Jareckiego kutnianie tracili do rywali już tylko 4 punkty. Przyjezdni mieli problemy z rotacją, gdyż urazu doznał Łukasz Seweryn i przez całą drugą połowę na parkiecie musieli przebywać Grzegorz Surmacz i Piotr Dąbrowski. Gospodarze przegrywając jednym punktem mieli rzut na zwycięstwo, ale z dystansu spudłował Grzegorz Grochowski. Czarni wygrali ostatecznie 70:69.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Grzegorz Surmacz, który zdobył 15 punktów i 7 zbiórek. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Michael Fraser, zdobywca 11 punktów i 8 zbiórek.