Miasto Szkła Krosno pokonało w meczu 19. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki drużynę Anwilu Włocławek 78:71. Do zwycięstwa gospodarzy poprowadził Chris Czerapowicz, który trafił w tym meczu 7 rzutów za trzy punkty.

Miasto Szkła Krosno – Anwil Włocławek 78:71

Do składu włocławian na to spotkanie powrócił Michał Chyliński, jednak nie był jeszcze w pełni gotowy do gry. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy szybko wypracowali sobie przewagę. Znakomicie funkcjonował duet Kamil Łączyński – Josip Sobin, który regularnie powiększał dorobek punktowy Anwilu. Punkty dokładał także Toney McCray i przewaga gości wciąż rosła. Wśród gospodarzy próbowali odpowiadać Szwedzi – Chris Czerapowicz oraz Dino Pita, ale obrona włocławian pracowała perfekcyjnie. Po dziesięciu minutach drużyna przyjezdna prowadziła różnicą 14 punktów. W drugiej odsłonie meczu na swój poziom wskoczył Czerapowicz, który zaczął zdobywać punkty seriami i przewaga zaczęła topnieć. Na celne trójki Szweda tym samym odpowiedział James Washington i po pierwszej połowie Anwil prowadził 44:35.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Michała Barana odrobili wszystkie straty i doprowadzili do remisu. Wszystko za sprawą niesamowitej gry Chrisa Czerapowicza, który trafiał trójkę za trójką. Po trzech odsłonach spotkania nieoczekiwanie krośnianie prowadzili różnicą 4 punktów. W ostatniej kwarcie gra była wyrównana, a wynik oscylował w okolicach remisu. W dalszym ciągu przewagę miało Miasto Szkła, a Chris Czerapowicz trafił kolejną trójkę. Ostatecznie krośnianie wygrali 78:71, czym sprawili niemałą sensację.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był niewątpliwie Chris Czerapowicz, który zdobył 24 punkty (7/11 za trzy). Wśród gości najlepiej spisał się James Washington, zdobywca 15 punktów.