W meczu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał przed własną publicznością drużynę Energi Czarnych Słupsk 69:63. To 14. wygrana włocławian w tym sezonie ligowym.

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 69:63

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W ekipie przyjezdnych za trzy trafił Mantas Cesnauskis, ale szybko tym samym odpowiedział Kamil Łączyński. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi, obie drużyny odpowiadały punkt za punkt. W końcówce kwarty za trzy trafił Nemanja Jaramaz i włocławianie po dziesięciu minutach gry prowadzili różnicą 5 punktów. Przez ponad dwie minuty drugiej odsłony spotkania padły zaledwie 2 punkty i trener Stelmahers poprosił o przerwę. Zaraz po powrocie na parkiet akcją 2+1 popisał się Marcus Ginyard, czym zmniejszył straty swojego zespołu do 4 punktów. Słupszczanom udało się zniwelować straty i na dwie munuty przed końcem kwarty był remis. Ostatnie minuty lepiej rozegrali goście i to oni prowadzili po pierwszej połowie 37:31.

Na początku trzeciej kwarty za trzy trafił Grzegorz Surmacz, punkty spod kosza dorzucił Chavaughn Lewis i przewaga Czarnych wzrosła do 11 punktów, a trener Igor Milicić musiał prosić o przerwę. Tuż po przerwie dwie trójki trafił Nemanja Jaramaz i zniwelował nieco straty. Dzięki świetnej postawie pod koszem Pawła Leończyka oraz trafieniom z obwodu Michała Chylińskiego oraz Jamesa Washingtona to Anwil prowadził po trzech odsłonach spotkania różnicą 2 punktów. W czwartej kwarcie gra ponownie była bardzo wyrównana, a niewielką przewagę w dalszym ciągu utrzymywali gospodarze. Włocławianie nie oddali już prowadzenia i wygrali ostatecznie 69:63.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Kamil Łączyński, zdobywca 14 punktów. Wśród gości najlepiej spisał się David Kravish, który miał 16 punktów i 12 zbiórek.