BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Energę Czarnych Słupsk 80:76 w zaległym meczu 7. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Energa Czarni Słupsk 80:76

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli koszykarze ze Słupska. Po punktach Davida Kravisha i Jerela Blassingame’a goście prowadzili 6:0. Chwilę później za trzy trafił Marcus Ginyard, ale gospodarze szybko odpowiedzieli skutecznymi akcjami. Po pierwszej kwarcie to właśnie ostrowianie prowadzili różnicą trzech punktów. Początek drugiej odsłony meczu należał do gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę. Po kolejnych punktach dorzuconych przez Shawna Kinga i Łukasza Majewskiego prowadzenie Stali wzrosło do 11 punktów. Po dwudziestu minutach gry gospodarze prowadzili 40:31.

Przyjezdnym wystarczyły zaledwie dwie minuty, by nie tylko odrobić straty, ale wyjść na prowadzenie. Ponownie na parkiecie brylował duet Blassingame – Kravish. Po kapitalnej grze tego pierwszego Energa Czarni po trzech kwartach prowadzili sześcioma punktami, a amerykański rozgrywający miał na swoim koncie już 24 punkty. W ostatniej odsłonie spotkania gra była bardzo wyrównana, a wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie zwycięsko wyszli gracze BM Slam Stali, którzy wygrali 80:76.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania okazał się Shawn King, który zdobył 17 punktów i zanotował 13 zbiórek. W ekipie gości najlepiej spisał się Jerel Blassingame, zdobywca 28 punktów.