W meczu 24. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał w wyjazdowym meczu Asseco Gdynię 79:68. Dla włocławian to 19. wygrana w tym sezonie ligowym.

Asseco Gdynia – Anwil Włocławek 68:79

Lepiej spotkanie zaczęli koszykarze z Włocławka. Najpierw spod kosza trafił Josip Sobin, chwilę później trzy punkty dorzucił James Washington i przyjezdni odskoczyli na kilka punktów przewagi. Asseco w grze utrzymywał Krzysztof Szubarga, który powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Skutecznymi akcjami popisali się Tyler Haws oraz Mateusz Bartosz i Anwil po dziesięciu minutach gry prowadził różnicą 10 punktów. Na początku drugiej odsłony spotkania po punktach Marcela Ponitki i Mikołaja Witlińskiego gdynianie odrobili część strat. Z dystansu przymierzył Ponitka, ale tym samym natychmiast odpowiedział Tyler Haws. Ostatecznie po pierwszej połowie podopieczni trenera Igora Milicicia prowadzili 36:29.

Na początku trzeciej kwarty przewaga włocławian zaczęła topnieć. Dla gospodarzy punkty zdobywali Przemysław Żołnierewicz i Mikołaj Witliński. W dalszej części w grę obu ekip wdarł się chaos i kibice mogli oglądać straty i niecelne rzuty. Bezpieczną przewagę utrzymywali jednak goście i to oni prowadzili przed decydującą odsłoną spotkania różnicą 11 punktów. W ostatniej kwarcie przyjezdni starali się kontrolować grę i utrzymywać prowadzenie. Za trzy trafił Krzysztof Szubarga i straty gospodarzy zmalały do 7 punktów. Włocławianie utrzymali przewagę i wygrali ostatecznie to spotkanie 79:68.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Nemanja Jaramaz, który zdobył 15 punktów. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Mikołaj Witliński, który zdobył 19 punktów i miał 10 zbiórek.