Wyniki NBA: wielki mecz Drummonda, rekord Shaia, Giannis lepszy od Luki

1
5443

Odwołano minionej nocy trzy spotkania, a koronawirusem zaraził się Karl-Anthony Towns. Andre Drummond zanotował dzisiaj 23 punkty i 33 zbiórki, a jego Cleveland Cavaliers pokonali New York Knicks. Shai Gilgeous-ALexander rzucił 33 punkty, czym ustanowił swój nowy rekord kariery – jego Oklahoma City Thunder pokonał po dogrywce Chicago Bulls. Boston Celtics rozbili Orlando Magic, Los Angels Lakers nie dali większych szans New Orleans Pelicans, a Los Angeles Clippers poradzili sobie z Sacramento Kings bez większego wysiłku. Ciekawie było w Wisconsin, gdzie końcowy wynik ważył się do ostatnich sekund, aby ostatecznie Dallas Mavericks wyjechali z Milwaukee z niczym.

Boston Celtics – Orlando Magic 124:97

• Celtics wrócili do gry dzisiejszej nocy, po 3 odwołanych meczach z rzędu. Mimo wymaganej liczby zawodników do rozpoczęcia spotkania to nadal ze względu na COVID-19, Brad Stevens nie mógł skorzystać z usług Jaysona Tatuma, Roberta Williamsa i Carsena Edwardsa.
  • Pomimo braków kadrowych Celtowie bez większych problemów z powstrzymaniem ekipy z Florydy. Koszykarze z Beantown od początku do końca kontrolowali spotkanie, wygrywając we wszystkich czterech kwartach meczu. Najbardziej efektywna była czwarta kwarta, którą zaczęli serią 13-0. Od tego momentu przewaga stale się powiększała. Celtowie ostatecznie zmiażdżyli Magic, wygrywając 27 punktami.
  • Sześciu zawodników Celtics odnotowało dwucyfrowy wynik punktowy. Najwięcej punktów (21) zdobył Jaylen Brown, który rozdał również 8 asyst. Drugi najlepszym zdobywcą punktów został Semi Ojeleye, autor 18 punktów i 6 zbiórek. 17 punktów dołożył Jeff Teague, a 16 oczek zapisał na swoje konto Payton Pritchard.
  • Trzeci raz w tym sezonie zagrał Taco Fall, który w niespełna 8 minut, zanotował 6 punktów i 5 zbiórek. Ulubieniec bostońskiej publiczności w jednej z akcji minął niczym rasowy rozgrywający gracza Magic na obwodzie, po czym zakończył akcję efektownym wsadem.
  • Po stronie Magic najwięcej punktów zdobył Aaron Gordon (17). Trzech graczy zdobyło po 15 punktów: Vucević, Bacon i Anthony. Słabiutkie spotkanie rozegrał Terrence Ross, zdobywając zaledwie 6 punktów, trafiając zaledwie 3 z 11 rzutów z gry (27%).

Cleveland Cavaliers – New York Knicks 106:103

• Andre Drummond zanotował 33 punkty (wyrównał rekord kariery) i 23 zbiórki, Cedi Osman dołożył 25 „oczek”. W historii Cavs to pierwszy mecz z przynajmniej 30 punktami i 20 zbiórkami od 2004 roku, kiedy to 32P i 20Z zanotował Carlos Boozer. – Nie wiem czy będę potrafił wyrazić to, co zrobił Dre, był niesamowity. Kiedy gra z taką determinacją mało kto może go zatrzymać – powiedział trener Cavaliers, J.B. Bickerstaff.
  • Dla Knicks 28 punktów i sześć asyst zdobył Julius Randle. Debiutant Immanuel Quigley dołożył 23 „oczka”, a R.J. Barrett 20. Knicks przegrali piąty mecz z rzędu. – Straty w końcówce były bardzo kosztowne, musimy zrozumieć, że w tej części meczu gra się na zupełnie innej intensywności. Cały czas będziemy eksperymentować, aby znaleźć najlepsze rozwiązania – trener Knicks, Tom Thibodeau.
  • Pytanie na ile taki występ Drummonda spowodowany jest zwyżką formy, a ile motywacją, aby pokazać się swojemu przyszłemu pracodawcy – Cavs pozyskali w środę Jarretta Allena i wydaje się, że to on będzie ich centrem przyszłości. – Nie mogę kontrolować tego, czy zostanę wymieniony. Wiem, że uwielbiam grać z tymi chłopakami. W każdym meczu musisz dawać z siebie wszystko – Drummond.

Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks 112:99

• Khris Middleton rozgrywa prawdopodobnie najlepszy sezon w karierze i dzisiaj kolejny raz udowodnił, że jest klasowym zawodnikiem. Middleton trafił kilka ważnych trójek, co ostatecznie przełożyło się na to, że osiem ze swoich 25 punktów rzucił w końcowych 150 sekundach spotkania. – Wie, kiedy podjąć odpowiednią decyzję. Potrafi skorzystać z okazji jakie daje mu defensywa. Świetnie kreuje własne pozycje rzutowe – trener Bucks, Mike Budenholzer.
  • Bucks nie potrafili trafić z linii rzutów osobistych – trafili zaledwie 12 z 25 prób. Sam Giannis Antetokounmpo spudłował dziewięć z 10 rzutów z linii. Ostatecznie Grek skończył mecz z 25 punktami. – Cały czas ćwiczy ten element gry, stara się, aby ten jego rzut był bardziej pewny – coach Bud.
  • Luka Doncić miał 28 punktów, 13 asyst i dziewięć zbiórek, Tim Hardaway Jr. dołożył 22 „oczka”. Do dzisiejszego meczu Mavs wygrali 11 z 14 ostatnich meczów sezonu regularnego przeciwko Bucks. W poprzednim sezonie również wygrali oba spotkania. Zespół z Teksasu miał okazję na wygraną, ale „trójki” Trey’a Burke’a i Kristapsa Porzingisa nie znalazły drogi do kosza.
  • Po pudle Burke’a Mavs udało się zebrać pikę, Doncić chciał przerwy na żądanie, ale Rick Carlisle miał inne plany. – Bardzo trudno zagrać sensowną akcję po przerwie przeciwko dobrze ustawionej defensywie Bucks – przyznał trener Mavs. Ostatecznie piłka wylądowała w rękach Łotysza, który spudłował. – Te decyzja trenera. Gdyby rzut wpadł, wszystko byłoby w porządku – skomentował Doncić.

Oklahoma City Thunder – Chicago Bulls 127:125

Utah Jazz – Atlanta Hawks 116:92

• Przede wszystkim bezpieczeństwo:

Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans 112:95

• LeBron James rzucił 21 punktów, miał 11 asyst i osiem zbiórek. Anthony Davis zdobył przeciwko swojemu byłemu klubowi 17 punktów, a Jeziorowcy odnieśli piąte kolejne zwycięstwo. Kentavious Caldwell-Pope cztery razy trafił zza łuku i podobnie jak Montrezl Harrell rzucił 16 „oczek”. Lakers przegrywali na początku 15 punktami, ale ostatecznie udało się im, po trzech meczach wjazdowych, wygrać w Staples Center.
  • Pierwszy mecz po „road trip” jest zawsze trudny, ale udało się wygrać. Zagraliśmy swoją koszykówkę, mieliśmy kilka zatrzymań i to pomogło nam odnieść sukces – powiedział LBJ. Od czasu transferu Davisa z Pelicans do Lakers, Jeziorowcy wygrali wszystkie pięć spotkań. W trzech starciach w poprzednim sezonie Davis osiągał średnie na poziomie 36 punktów i 12 zbiórek, dzisiaj był to wysiłek całego zespołu.
  • Zagraliśmy świetnie w obronie. Zaczęliśmy słabo, ale udało się wyszarpać ten mecz po bronionej stronie parkietu. Chcemy kontynuować tę grę. Chcemy grać fizycznie, być monolitem w obronie – przyznał AD. Brandon Ingram 17 ze swoich 20 punktów rzucił w pierwszej połowie, a jego Pelicns przegrali piąty mecz z rzędu.
  • Zion Wiliamson miał 21 punktów i 12 zbiórek. – Było wiele zagrać, z których nie jestem zadowolony, ale trzeba też przyznać, że w przeciągu ostatnich 30 minut, to oni byli zdecydowanie lepszą drużyną. Graliśmy dobrze w pierwszych 18 minutach, ale później zwarli szyki w obronie i nie dali nam szans – powiedział trener Pelicans, Stan Van Gundy.

Sacramento Kings – Los Angeles Clippers 100:138

• Dla Clippers była to piętnasta wygrana z rzędu z zespołem z Sacramento. Koszykarze z Los Angeles nie przegrali z ekipą Kings od 19 marca 2013 roku. 138 punktów to największa liczba zdobytych oczek przez Clippers od 1 grudnia 2019, kiedy to przeciwko Washington Wizards zdobyli ich 150. Po meczu Tyronn Lue był bardziej zadowolony z obrony swojego zespołu.
  • Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego blamażu zespołu z Sacramento. Do przerwy goście z Los Angeles prowadzili ośmioma punktami (69:61). Tragiczna w skutkach okazała się trzecia kwarta, którą Clippers wygrali 37:16. W czwartej kwarcie Tyronn Lue dał szansę gry zawodnikom głębokich rezerw.
  • Graczem meczu został Kawhi Leonard, który nie pojawił się już na parkiecie w czwartej kwarcie. Jeden z liderów Clippers zdobył 27 punktów (10/15 z gry, 67%) i 6 asyst. Jedno oczko mniej zanotował Paul George (26), trafiając 8 z 14 rzutów z gry (57%). Były skrzydłowy m.in. Pacers trafił również 4 z 8 oddanych rzutów zza łuku. Trzeci najlepszy wynik osiągnął Marcus Morris, zdobywając 18 punktów. 14 punktów (6/8 z gry, 75%), 5 zbiórek i 6 asyst zapisał na swoje konto Luke Kennard.
  • Po stronie Kings najwięcej punktów zdobył Marvin Bagley III, notując 20 punktów (8/12 z gry, 67%) i 5 zbiórek. Drugi najlepszy wynik osiągnął Richaun Holmes, zdobywając 17 punktów (8/11 z gry, 73%) i 5 zbiórek. Po 14 punktów zdobyli Harrison Barnes oraz De’Aaron Fox.