Anthony Davis może odetchnąć z ulgą. Przy okazji pierwszego zwycięstwa Pelicans, lider drużyny z Luizjany stoczył strzelecki pojedynek z Jabari Parkerem (33 punkty). Ze swojego powrotu do Miami może być zadowolony Dwyane Wade. Zawodnik pomógł swojej nowej drużynie odnieść piąte zwycięstwo w sezonie. Z kolei Warriors na wyjeździe dość pewnie ograli Nuggets w swoim drugim meczu back-to-back. Mecz z dorobkiem 33 oczek zakończył Stephen Curry. Niestety swoją serię z minimum 20 punktami na mecz zakończył Kevin Durant. Na koniec dnia, Lakers po bardzo dobrej drugiej połowie pokonali na wyjeździe Kings. To już ich piąte zwycięstwo w sezonie!

CHICAGO BULLS – MIAMI HEAT 98:95

Na pewno z trudem przychodziło Dwyane’owi Wade’owi kontrolowanie emocji. Rozegrał dla Miami Heat trzynaście lat i powrót na parkiet swojej byłej drużyny w trykocie Chicago Bulls musiał być dla niego bardzo dziwnym doznaniem. Ostatecznie weteran pomógł Bykom odnieść piąte zwycięstwo w sezonie, choć ekipy biły się do ostatnich sekund starcia. Wade przypieczętował wygraną Bulls trafiając dwa niezwykle ważne rzuty wolne. Starał się jednak nie ekscytować za bardzo tym tryumfem.

Mogę sobie tylko wyobrazić przez co dzisiaj przechodził – mówił po wszystkim trener Fred Hoiberg. Goście z Chicago rozpoczęli mecz z problemami. Po kilku minutach prowadzenie Heat wzrosło do 10:2, co zmusiło Hoiberga do krótkiej pogawędki z podopiecznymi. W kolejnych minutach gra Byków się ustabilizowała. W końcu doprowadzili do remisu, który utrzymywał się przez pozostałe kwarty. W samej końcówce sędziowie podyktkowali dość kontrowersyjny faul na Wadzie. Justis Winslow miał wypychać go za parkietu, gdy ten przebiegał z piłką blisko linii bocznej.

Jednak czy faktycznie sędziowie powinno odgwizdać Winslow przewinienie? – Dostałem tzw. gwizdek weteranów – mówił po meczu Wade. – Nie sądzę, aby to gwizdnęli, gdyby to był inny mecz, w innych okolicznościach – stwierdził z kolei Winslow, w którego ręce Erik Spoelstra oddał piłkę, gdy gospodarze starali się zamknąć spotkanie. Wade zanotował 13 punktów, ale potrzebował do tego aż 17 rzutów. Z kolei Winslow skończył z linijką 15 oczek (6/12 FG, 3/5 3PT), 6 asyst, 5 zbiórek, 4 przechwytów.

Najskuteczniejszymi zawodnikami rywalizacji byli Jimmy Butler – 20 punktów (5/11 FG, 9/10 FT), 4 zbiórki, 5 asyst, 3 przechwyty i Hassan Whiteside, który skończył z imponującym double-double 20 oczek (8/18 FG), 20 zbiórek, 3 bloki. Dużą pomocą w utrzymywaniu się blisko Bulls był Josh Richardson, który wyszedł z ławki i trafił 4 z 7 prób za trzy. W trzeciej kwarcie Heat stracili Gorana Dragicia. Słoweniec przy próbie zaatakowanie obręczy nadepnął na nogę rywala i skręcił kostkę. Nie wrócił już do gry.

Wade po meczu mówił, że zabrakło mu tylko jednej rzeczy, mianowicie pojedynku jeden na jeden z Udonisem Haslemem, z którym Dwyane zdobywał wszystkie trzy mistrzostwa. Erik Spoelstra przyznał, że to jego wina i jest rozczarowany faktem, że do tej rywalizacji nie doszło. Heat spróbują się podnieść w meczu z Utah Jazz, natomiast Bulls zagrają z Washington Wizards.

LOS ANGELES LAKERS – SACRAMENTO KINGS 101:91

Sacramento Kings już witali się z gąską, a tu niespodzianka. Znakomita druga połowa w wykonaniu zawodników Luke’a Waltona pomogła odnieść Los Angeles Lakers piąte zwycięstwo w sezonie! Po dziewięciu meczach Jeziorowcy mają dodatni bilans i to na pewno jedna z największych niespodzianek. Świadczy jednak o dobrych zmianach, jakie zaszły w drużynie, gdy przejął ją nowy trener. Zawodnicy zdają się ufać zarówno Waltonowi, jak i wizji, którą im przedstawił.

Tym, który wcielił się w Kobego Bryanta był dla Lakers weteran ligowych parkietów – Lou Williams. Zawodnik 13 ze swoich 21 punktów (6/12 FG, 3/6 3PT) zdobył w czwartej kwarcie, pomagając swojej drużynie zbudować 10-punktową przewagę. Gospodarze po wyjściu z szatni wyraźnie opadli z sił, jakby poczuli się zbyt pewnie ze swoją przewagą i po prostu odpuścili. Gdy to się stało, trudno było im powrócić do tego samego poziomu intensywności i musieli pogodzić się z porażką.

W pierwszej połowie Lakers na pewnym etapie przegrywali już różnicą 19 punktów. Nic nie szło po ich myśli, mieli opuścić Golden1 Center z pustymi rękami. Jednak powoli odrabiali starty i w czwartej kwarcie wyrwali się z remisu notując 10 punktów z rzędu (92:82). Na zegarze pozostawały niecałe 4 minuty, ale do samego końca drużyny wymieniały się cios za cios. – Ze zwycięstwami jest jak ze swoimi dziećmi – kochasz je wszystkie. Dobrze, że udało się wygrać na wyjeździe po trudnym starciu – stwierdził Walton.

W drugiej połowie Lakers pozwolili Kings na zaledwie 36 punktów. Z dorobkiem 17 oczek (7/12 FG, 1/4 3PT) mecz zakończył D’Angelo Russell, kolejnych 16 punktów (6/11 FG, 4/9 3PT) dołożył Nick Young, który wyszedł w pierwszej piątce zamiast Jordana Clarksona. Jednak najbardziej wszechstronnym graczem meczu okazał się Julius Randle, który rozgrywa znakomite zawody na początku sezonu 2016/2017. Skończył z dorobkiem 15 punktów (4/10 FG, 10/10 FT), 8 zbiórek, 5 asyst i bloku. Czy faktycznie będzie lepszą wersją Draymonda Greena?

Nasza słaba defensywa dała im więcej pewności siebie – mówił wyraźnie rozczarowany DeMarcus Cousins, który zanotował 28 punktów (10/25 FG, 3/6 3PT), 9 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty. Kolejnych 15 oczek (6/13 FG), 8 zbiórek zapisał na swoje konto Rudy Gay. Ławka Kings przegała z ławką lakers 24:41. W kolejnym meczu gracze Dave’a Joergera zmierzą się z Portland Trail Blazers. Jeziorowców czeka starcie z New Orleans Pelicans.

NEW ORLEANS PELICANS – MILWAUKEE BUCKS 112:106

GOLDEN STATE WARRIORS – DENVER NUGGETS 125:101