Wyniki NBA: Świetny Murray i wygrana Hawks. 22 minuty Sochana

4
4223

Dejounte Murray imponował w swoim debiucie podczas preseason prowadząc Atlante Hawks do zwycięstwa nad Giannisem Antetokounmpo i jego Milwaukee Bucks. Lakers i Nets wyraźnie przegrali swoje mecze, a Jeremy Sochan rozegrał dziś 22 minuty w starciu z Orlando Magic.

Atlanta Hawks – Milwaukee Bucks 123:113

• W Abu Zabi Milwaukee Bucks zmierzyli się z Atlanta Hawks. Sporo czasu na parkiecie dostali liderzy obu zespołów i mecz mógł się podobać. W pierwszej połowie koszykarze grali na wysokiej skuteczności, co w połączeniu z szybkim tempem poskutkowało wysokim wynikiem (71-67 dla Hawks).
  • Po przerwie Hawks utrzymywali niewielkie prowadzenie, a w pewnym momencie uzyskali dwucyfrową przewagę i kontrolowali przebieg meczu, odnosząc pewne zwycięstwo. Bucks trafiali dziś lepiej z dystansu (7 trójek więcej), ale w drugiej połowie spadła im skuteczność i mieli problemy ze stratami, (16 strat) co nakręcało atak drużyny z Atlanty.
  • W barwach Hawks świetnie prezentował się nowy nabytek, Dejounte Murray. Obwodowy otarł się o triple- double zdobywając 25 punktów, 9 asyst i 8 zbiórek. Dla Bucks 19 punktów i 7 zbiórek zanotował Giannis Antetokounmpo, a Jevon Carter zdobył 17 punktów (trafiając 5 trójek).

Brooklyn Nets – Miami Heat 80:109

• Mecz bez większej historii. Miami Heat zdominowali Brooklyn Nets, wygrywając każdą kwartę spotkania. Przyjezdni z Miami grali przyjemną dla oka, zespołową koszykówkę zaliczając 31 asyst. Nets byli gorsi w niemal każdym elemencie gry. Zespół z Nowego Jorku grał słabo w defensywie i bez pomysłu w ataku (16 asyst i 5/28 za trzy).
  • W szeregach Heat aż siedmiu graczy skończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Bam Adebayo miał 17 punktów i 3 zbiórki, Jamal Cain 15 punktów, 11 zbiórek i 5 przechwytów a Kyle Lowry 15 punktów i 2 asysty. Najlepszym strzelcem Nets (i całego meczu) był Kevin Durant, który zanotował 22 punkty i 4 zbiórki.

San Antonio Spurs – Orlando Magic 99:102

• Wyrównany mecz z ciekawym finiszem. San Antonio Spurs prowadzili przez większość czasu, jednak to Orlando Magic wyszli z tego spotkania zwycięsko. Po trzech kwartach Spurs mieli kilka punktów przewagi (83-76), jednak ostatnia część meczu należała do gości z Florydy. W końcówce atak Spurs stanął w miejscu, a Magic zanotowali run 14-4 i uzyskali niewielkie prowadzenie, którego już nie oddali. Podopieczni Gregga Poppovicha prezentowali lepszą od graczy Orlando Magic skuteczność zza łuku (13/31) i zdobywali sporo punktów po kontrach Zmorą drużyny z Teksasu były jednak straty(aż 21) które kończyły się punktami dla Magic.
  • Jeremy Sochan przebywał na parkiecie 22 minuty, notując 5 punktów, 4 zbiórki i asystę. Najlepszym punktującym Spurs był Doug McDermott , który zdobył 14 punktów. W Orlando 20 punktów i 10 zbiórek zaliczył Wendell Carter Jr a Franz Wagner rzucił 12 punktów.

Oklahoma City Thunder – Adelaide 36ers 131:98

• W Oklahoma City Thunder świetnie zagrali Tre Mann który zdobył 26 punktów, Lindy Waters czyli zdobywca 23 punktów i Eugene Omoruyi (19 oczek). W barwach Adelaide 36ers najlepiej zaprezentował się Craig Randall, który rzucił 27 punktów i miał 8 asyst. Ponadto 20 punktów i 7 zbiórek dołożył Robert Franks.

Los Angeles Lakers – Minnesota Timberwolves 99:114

• Pewna wygrana Minnesota Timberwolves. Wilki grały bez Karla-Anthony’ego Townsa więc na parkiecie nie oglądaliśmy jeszcze duetu „dwóch wież”. W drużynie Los Angeles Lakers zabrakło kluczowych graczy czyli Lebrona Jamesa, Anthony’ego Davisa i Russela Westbrooka. Koszykarze z Minneapolis nie mieli zatem szczególnie trudnego zadania i dominowali, utrzymując w drugiej połowie kilkunastopunktowe prowadzenie. Dla Timberwolves 13 punktów i 3 asysty zanotował D’Angelo Russell, a Anthony Edwards dołożył 13 punktów i 6 zbiórek. Po stronie Lakers 17 punktów i 5 zbiórek zaliczył Cole Swider a Lonnie Walker miał 10 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty.

Portland Trail Blazers – Maccabi Ra’anana 138:85

• Znany z występów w NBA, Norris Cole zdobył dla Maccabi 19 punktów i miał 6 asyst. Ponadto, Anthony Morse zdobył 13 punktów. W Portland Trail Blazers debiutant Shaedon Sharpe miał 27 punktów, a Jabari Walker 12 oczek i 7 zbiórek.