San Antonio Spurs zdemolowali na własnym parkiecie Cleveland Cavaliers 103:74. Tym gorsza porażka dla Mistrzów, że kontuzji nabawił się Lebron James, która uniemożliwiła mu dokończenie spotkania. Ostre strzelanie urządzili sobie koszykarze Toronto Raptors, którzy równie pewnie wygrali z Orlando Magic 131:112. Zwycięstwo odnieśli także koszykarze New York Knicks, którzy pokonali na własnym parkiecie Detroit Pistons 109:95. Seria 14-0 w ostatnich 3 minutach spotkania dała Oklahoma City Thunder zwycięstwo nad Dallas Mavericks 92:91. Kolejne triple-double zaliczył w tym meczu Russell Westbrook. Sporo emocji widzieli również kibice w Sacramento, gdzie tamtejsi Kings, dzięki rzutom wolnym Darrena Collisona wygrali z Memphis Grizzlies 91:90. W ostatnim meczu Utah Jazz pokonali u siebie New Orleans Pelicans.

SAN ANTONIO SPURS – CLEVELAND CAVALIERS 103:74

Kawhi Leonard, zdobył 25 punktów w demolce jaką San Antonio Spurs zafundowali Cleveland Cavaliers, wygrywając 103:74. Na domiar złego kontuzji w trzeciej karcie doznał Lebon James i nie dokończył spotkania. Porażka dla Mistrzów NBA ma również znaczenie, jeżeli chodzi o tabelę Wschodniej Konferencji. Cavs spadli na drugą pozycję, kosztem Boston Celtics, którzy mają o jeden mecz i jedno zwycięstwo więcej od Cavaliers.

Kontuzja Jamesa miała miejsce w ostatniej minucie trzeciej kwarty. W walce o zbiórkę został przypadkowo uderzony łokciem w plecy przez Davida Lee. Wydawać się mogło, że samo uderzenie nie było wcale mocne, jednak uraz uniemożliwił zawodnikowi kontynuowanie gry.
Spurs tracą w Konferencji Zachodniej do Golden State Warriors dwa mecze i wciąż mają realne szanse na pierwsze miejsce. Bezpośredni pojedynek ekip z najlepszymi bilansami w lidze już w nocy z środy na czwartek.

Cavs zagrali praktycznie w pełnym składzie, jednak liderzy, Kevin Love, Kyrie Irving, Lebron James nie grali w czwartej kwarcie meczu. James grając przez 30 minut, zakończył mecz z 17 punktami, 8 zbiórkami i 8 asystami na koncie.

W składzie Kawalerzystów zabrakło trzeci raz z rzędu Kyle’a Korvera, który ma problemy z lewą nogą.

Jeżeli chodzi o samo spotkanie, to Cavs nie mieli praktycznie nic do powiedzenie przez całe spotkanie. Spurs zdominowali ten mecz przegrywając tylko trzecią kwartę jednym punktem. Już po pierwszej części ich przewaga wynosiła 10 oczek. Sukcesywnie powiększana przewaga ostatecznie wyniosła 29 punktów. Przed Spurs spotkanie z Warriors, co może być bardzo istotne w pozycjach przed play-off. Dla zespołu Steve’a Kerra będzie to back-to-back po spotkaniu z Houston Rockets.

OKLAHOMA CITY THUNDER – DALLAS MAVERICKS 92:91

Niesamowity run w końcówce 14-0 zapewnił Oklahoma City Thunder zwycięstwo nad Dallas Mavericks 92:91. Tym samym po raz pierwszy od przejęcia zespołu przez Marca Cubana, ekipa Mavs zakończy sezon z ujemnym bilansem.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił nie kto inny, a Russell Westbrook, trafiając swój rzut na siedem sekund przed końcem. Lider Thunder mecz zakończył, tradycyjnie już z triple-double na koncie (37 punktów, 13 zbiórek, 10 asyst). Brakuje mu już tylko czterech triple-double (pozostało dziewięć meczów do końca), aby zrównać się z Oscarem Robertsonem. Robertson w sezonie 1961/1962 miał 41 triple-double.

Westbrook zdobył 12 punktów z czternastopunktowego runa dającego zwycięstwo. Swoją grą podważył tym samym ostatnie słowa Cubana, który twierdził, że Westbrook nie jest super gwiazdą. Sam zawodnik jednak twierdzi, że po prostu robił swoje

– Każdej nocy gram tak samo, niezależnie od tego kto i co mówi na mój temat. On robi swoje, a ja robię swoje. – komentował Westbrook.

Dla Thunder była to siódma wygrana w ostatnich dziewięciu meczach, dzięki czemu utrzymują szóste miejsce na Zachodzie. Na dodatek goniący ich Memphis Grizzlies przegrali dzisiejszy mecz z Sacramento Kings.

Dla Mavericks najskuteczniejszym graczami byli Wesley Matthews oraz Nerlens Noel. Obaj zdobyli po piętnaście punktów. 10 punktów zdobył Harrison Barnes, który jednak przestrzelił rzut z dystansu, który mógł dać zwycięstwo ekipie gości.

TORNOT RAPTORS – ORLANDO MAGIC 131:112

NEW YORK KNICKS – DETROIT PISTONS 109:95

SACRAMENTO KINGS – MEMPHIS GRIZZLIES 91:90

UTAH JAZZ – NEW ORLEANS PELICANS 108:100