Najciekawsze spotkanie nocy miało miejsce w Chicago, gdzie Bulls podczas dodatkowych pięciu minut gry nie byli w stanie odeprzeć ataków Charlotte Hornets. W starciu Pistons z Bucks fani dostali ciekawy pojedynek Giannisa Antetokounmpo z Kentaviousem Caldwellem-Popem, natomiast Celtics prowadzeni przez Isaiah Thomasa pokonali Nets 120:99. W ostatnim meczu dnia Jazz rozbili Clippers 104:78 po double-double 17 punktów, 10 zbiórek Rudy’ego Goberta.

MILWAUKEE BUCKS – DETROIT PISTONS 78:102

Stan Van Gundy przyznał niedawno, że jego zespół w ofensywie nie jest jeszcze przygotowany tak, jakby życzył sobie tego trener. Wiele sprowadza się do absencji podstawowego rozgrywającego – Reggiego Jacksona. Mimo to poprzedniej nocy Detroit Pistons byli w stanie zaprezentować swój potencjał na tle obrony Milwaukee Bucks. Ostatecznie wygrali mecz różnicą 24 punktów, mimo iż Jason Kidd grał długie minuty regularną rotacją.

Spotkanie uświetnił pojedynek pomiędzy Giannisem Antetokounmpo i Kentaviousem Caldwellem-Popem. Lider Bucks zakończył z dorobkiem 21 punktów, 6 zbiórek, 4 asyst trafiając 7/11 z gry. Z kolei gracz Tłoków zapisał na swoje konto 23 oczka, 5 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty trafiająć 6 z 11 prób za trzy. W Detroit liczą na to, iż Cadlwell-Pope nadal będzie się rozwijał i dostarczy drużynie więcej regularności. Z kolei Greek-Freak przyzwyczaja się do zadań play-makera.

CHARLOTTE HORNETS – CHICAGO BULLS 108:104 OT

Ekipy nie zdążyły rozstrzygnąć rywalizacji w 48 minut, dlatego fani w United Center dostali dodatkowych pięć minut walki, które Charlotte Hornets wygrali 10:6, opuszczając Windy-City ze zwycięstwem. Zespoły w trakcie sezonu regularnego spotkają się ze sobą cztery razy, więc Chicago Bulls dostaną jeszcze szanse, by się zrewanżować. Do dogrywki doprowadził Jerian Grant trafiając trójkę na kilka sekund przed końcem kwarty. Szerszenie miały szansę zakończyć spotkanie szybciej, ale nie wykorzystały pozostałego czasu.

Zespół z Północnej Karoliny dostał dobre wsparcie swoich rezerwowych. 14 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i blok Marco Belinelliego oraz kolejne 14 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i przechwyt Franka Kaminsky’ego. Goście trafili tylko 33% rzutów z gry. 15 oczek zanotował na swoje konto Jimmy Butler. Po 25 minut dostał każdy zawodników z trójki Butler-Wade-Rondo. Z ławki 14 punktów dołożył Doug McDermott. 2 punktów do double-double zabrakło Cristiano Felicio – 8 oczek i 12 zbiórek Brazylijczyka.

BROOKLYN NETS – BOSTON CELTICS 99:120

LOS ANGELES CLIPPERS – UTAH JAZZ 78:104